Adam Bałdych jest laureatem ECHO Jazz 2013 – najważniejszej nagrody przyznawanej Artystom z całego świata w niemieckim przemyśle muzycznym, plebiscytu Gazety Wyborczej, Radio Zachód i TVP “Ale Sztuka”, Grand Prix Jazz Melomani 2012 (za rok 2011) w kategorii Nadzieja Melomanów. Wyróżniony Nagrodą Kulturalną Marszałka Województwa Lubuskiego za promocję regionu w Polsce i na świecie oraz laureatem praktycznie wszystkich liczących się konkursów jazzowych w Polsce.

Zgromadzona publiczność drugiego dnia Młyn Jazz Festival 2013 po występie Adama Bałdycha oraz Imaginary Quartet nie mogła się dziwić tym wszystkim nagrodom. Skrzypek pokazał ogromny kunszt oraz miłość do muzyki! Nie inaczej było z Quartetem, który prócz Adama tworzą: Paweł Tomaszewski – fortepian, Michał Barański – kontrabas, Paweł Dobrowolski – perkusja. Stojąc przed sceną ma się pewność, że prócz wielkiej przyjaźni między nimi jest również chemia. Cała czwórka kocha to co robi i to właśnie, prócz cudownych dźwięków, jest najważniejsze!

Przez ponad godzinny koncert widownia festiwalowa z kompozycji na kompozycja była coraz bliżej sceny. Doszło do tego, że nie wypuścili grupy bez bisu. Można śmiało powiedzieć, że Adam Bałdych Quartet rozgrzał publiczność do czerwoności. Świadczyło o tym, m.in. to, że każdy utwór nagrodzony został gromkimi brawami, a po koncercie sklepik z płytami Adama pękał w szwach. Rozeszły się wszystkie płyty!

Prócz dobrze znanych kompozycji z ostatniej płyty “Imaginary Room”, mogliśmy usłyszeć kilka nowych, które znajdą się na nowym krążku. Planowana premiera to 2014 rok.

[nggallery id=221]