Fismoll młody singer/songwriter, znakomity gitarzysta i jeden z najbardziej zaskakujących debiutów muzycznych tego roku zagra wyjątkowy koncert 12 września (czwartek) w warszawskim Cudzie nad Wisłą. Koncert będzie pierwszym występem promującym debiutancką płytę „At Glade” w Warszawie a tym samym zapowiedzią jesiennej trasy koncertowej.

Piękne, przemyślane i dopracowane brzmieniowo kompozycje artysty wraz z doskonałą sekcją smyczkową przeniosą nas w świat wyjątkowych dźwięków a całość dopełni nastrojowy klimat Cudu nad Wisłą.

fismoll

Fismoll to młody, wyjątkowy singer/songwriter. Uczeń słynnej mistrzowskiej Szkoły Talentów w Poznaniu. Już na początku swojej kariery muzycznej wymieniany jest przez słuchaczy jednym tchem obok tak znakomitych artystów, jak Bon Iver, Sigur Ros, Ben Howard czy Damien Rice, w utworach instrumentalnych blisko mu do wrażliwości i estetyki Arvo Pärta i Olafura Arnaldsa.

Zachwyceni 19-letnim artystą muzycy i dziennikarze tacy, jak Katarzyna Nosowska, Artur Orzech czy Marek Niedźwiecki podobnie jak słuchacze określają jego muzykę jako zjawiskową.

Jego debiutancka płyta „At Glade” (premiera 18.06.2013) w dniach 1- 7 lipca była płytą tygodnia w radiowej Trójce, a singiel „Let’s Play Birds” przedpremierowo został wyróżniony jako Piosenka Dnia.

Album dostaje doskonałe recenzje:

Jego płytowy debiut to chyba największe zaskoczenie tego roku w polskiej muzyce – album, którym ten 19-letni muzyk z Poznania zgłasza akces do świata dźwięków na naszej scenie wyjątkowych. Robert Sankowski Gazeta Wyborcza

Utrzymane są w folkowym nastroju, stylowe i raczej oszczędne, czasem przełamane jednak dynamicznymi i uduchowionymi partiami z wykorzystaniem sekcji smyczkowej, w stylu bliskim Sigur Rós. Bartek Chaciński Polityka

Płytę sygnuje songwriterski label płytowy Nextpop wydający także inną zjawiskową młodą artystkę, nominowaną do Fryderyka’2012 Kari Amirian. W przygotowaniu są następne projekty wytwórni, zaplanowane na drugą połowę roku 2013.

Teledysk „Let’s Play Birds”:

Profil artysty:
https://www.facebook.com/pages/Fismoll/351254321556875?fref=ts

***

KONCERT CUD NAD WISŁĄ
Data: 12 września 2013
Miejsce: Bulwar Flotylli Wiślanej Warszawa
Godz.: 20:00
Bilety: 20/25zł