Celem Projektu MOST jest prezentacja twórczości zespołów, w skład których wchodzą artyści niepełnosprawni, dotychczas pomijani w tradycyjnym obiegu muzycznym.

Na niecały miesiąc przed jedenastą edycją Unsound w Krakowie do Polski przylatują członkowie australijskiej formacji The Bridge. Projekt MOST, łączy muzyków australijskich z Lismore (NSW, Australia) z polskimi zespołami: Na Górze i Remont Pomp. Zarówno zespół z Australii, jak i polscy partnerzy pracują w podobny sposób – skupiając się przede wszystkim na artystycznej wartości swoich wysiłków, co pozwala wszystkim członkom zespołu na równoprawne funkcjonowanie w przestrzeni twórczej i poza nią. Trasa jest ryzykowną lecz przełomową inicjatywą artystyczną, w której nie ma podziału na dwie sceny i nie ma mowy o taryfie ulgowej.

Most

The Bridge, czyli Most, jest wynikiem chęci realizacji pomysłu, do którego organizatorzy przygotowywali się od wielu lat. Dzięki zaangażowaniu wszystkich stron, determinacji oraz uzyskanemu wielopodmiotowemu wsparciu, wszystkie zespoły będą mogły zaprezentować się polskiej publiczności. Trasa rozpocznie się 10 września koncertem w Gdańsku, w Willi FSC Sopot, kolejne koncerty odbędą się 12 września w Warszawie w klubie Powiększenie, 13 we Wrocławiu – w ODA Firlej, 14 września w Krakowie w CKJ Manggha.

W trakciei trasy koncertowej do muzyków The Bridge dołączą również wybitni przedstawiciele polskiej muzyki eksperymentalnej, jazzowej i rockowej. Swój udział potwierdzili dotychczas tacy muzycy, jak Mikołaj Trzaska, Paweł Szamburski, Michał Górczyński, Piotr Zabrodzki, Artur Majewski, Ray Dickaty i Maciej Cieslak. Kolejne nazwiska zostaną ujawnione wkrótce.