Powracamy z podsumowaniem najchętniej kupowanych płyt w naszym kraju, blisko miesiąc trwała stagnacja w zestawienie OLiS. Składanki, nieliczne nowości, tak prezentowała się ścisła pięćdziesiątka. W piątkowym zestawieniu odczuliśmy powiew świeżości, do stawki dołączyło osiem nowości, dwóch artystów zachowało swoją pozycje sprzed tygodnia, dziesięć awansowało, aż trzydzieści spadło.

W najnowszym notowaniu pozycja lidera należy do Ani Dąbrowskiej z krążkiem “W spodniach czy w sukience?”, viceliderem stawki jest składanka Marcina Kydryńskiego “Siesta 8. Muzyka Świata – Stare Radio”, a strefę medalową zamyka debiutujący w tym roku zwycięzca programu X – Factor Dawid Podsiadło ze swoim platynowym krążkiem “Comfort and Happiness”. Wspomnieliśmy, iż w zestawieniu pojawiło się, aż 8 nowości, najwyżej notowana z nich uplasowała się na miejscu 8. Blackfield “IV”. Nie sposób nie wspomnieć o debiucie nowego albumu Franza Ferdinanda “Right Thoughts Rights Words Right Action” czy też powracającej Urszuli “Eony Snu”.

W piątkowym notowaniu znajdują się płyty, nad którymi nasza redakcja objęła patronat: Robin Thicke z “Blurred Lines” (miejsce 33.); Michael Bublé z ostatnim krążkiem “To Be Loved” spadł na 41. miejsce, stawkę zamyka Richard Bona i jego płyta “Bonafied”. Przypomnijmy, iż Bona przyjedzie do Polski w ramach trasy koncertowej promoującej wydawnictwo!.

Mamy nadzieję, iż w kolejnych notowaniach nie będą królowały już tylko składanki,ale będą pojawiać się również nowości, które wprowadzają “małe zamieszanie”. Wszystkiego dowiemy się już za tydzień, tymczasem jeżeli chcecie poznać pełne zestawienie zapraszamy tutaj.