8 września 2013 roku, niedziela, scena przed budynkiem galerii Kordegarda na Krakowskim Przedmieściu. Celem projektu jest promocja zdolnych i profesjonalnych muzyków, którym nie udało się jeszcze zrobić kariery. Koncertom towarzyszyć będą spotkania z ludźmi ze środowiska muzycznego, na których porozmawiamy o sytuacji na rynku muzycznym. Zapraszamy na wydarzenia towarzyszące: o godzinie 18:00 w galerii odbędzie się spotkanie z Robertem Galasem, które poprowadzi Borys Dejnarowicz. Porozmawiamy o sytuacji na rynku muzycznym w Polsce. Robert Galas – właściciel Good Time Music, music designer, dziennikarz muzyczny, DJ.

plakat-uruchomucho

START: 15:30 V.in.love/Irena/Olga Matuszewska

V.in.love – to mieszanka indierocka z alternatywną elektroniką. Znajdziecie tam zarówno klasyczne gitarowe brzmienie, jak i różnego rodzaju sample. Choć utwory są w większości łagodne, możemy w nich odnaleźć elementy metalu czy hip-hopu, które stanowią dla muzyka niekończące się źródło inspiracji; więcej informacji tutaj.

Irena to młody warszawski zespół grający gitarowy pop, którego muzyka zainteresuje fanów indierockowych i alternatywnych brzmień z nutką melancholii. W 2010 r. zespół zagrał na Coke Live Music Festival. Nagrodą w konkursie CLFN, było również sfinansowanie nagrania płyty. Dzięki temu powstał album Neonowe obietnice. Irena dotarła do półfinału Must be the Music, zagrała na Ursynaliach, a także na festiwalu w Jarocinie. Skład: Tomek Pamrów (wokal i gitara), Antek Opolski (gitara i wsparcie wokalne), Maciek Tokarski (bas) i Janek Pstrokoński (perkusja), więcej informacji tutaj.

Olga Matuszewska sama komponuje i wykonuje swoje utwory. Cechuje je szczerość i prostota. Stylistycznie najbliżej jest jej do soulu, jednak inspiruje się także jazzem i popem. Ukończyła Berklee College of Music w Bostonie, po studiach przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie nagrała debiutancki album Don’t Cry. Dotarła do półfinału Must be the Music, wystąpiła także na festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i festiwalu FAMA; więcej informacji tutaj.

———————————————————

W tym roku Galeria Kordegarda zaprosiła do współpracy, przy projekcie Uruchomucho fundację OtwartaScena.pl. Wynikiem współpracy będzie specjalna sesja, na której wystąpi jeden z zespołów Uruchomucho. Ponadto jak co roku, zwieńczeniem projektu Uruchomucho będzie wydanie płyty z muzyką artystów, którzy pojawią się na tegorocznej edycji.

Tegoroczna edycja przedstawiała się następująco:

  • 25.08 15:30 Westwood/ Pedal Distorsionador/ Lil Ironies
  • 1.09 15:30 Donut./ Revlovers/ Angela Gaber Trio
  • 8.09 15:30 V.in.love/ Irena/ Olga Matuszewska

Wydarzenia towarzyszące (w przerwach między koncertami):

  • 25.08 godz: 18:00 Gość: Łukasz Napora, Leszek Biolik
  • 1.09 godz: 16:30 akustyczny koncert Anji Orthodox, godz: 17:00 rozmowa z artystką w galerii
  • 8.09 godz:18:00 Gość: Robert Galas (Good Time Music)

Udział w koncertach i wydarzeniach towarzyszących jest bezpłatny.

Organizatorzy: Kordegarda, Narodowe Centrum Kultury
Patronat: TVP WARSZAWA, Aktivist, Radio Kapmus, Jazzsoul.pl, Wiadomośći24.pl, Life,
Partnerzy: Otwartascena.pl, Good Time Music, CultureShock, vega-warszawa.pl