Nareszcie! Jeden z najoryginalniejszych głosów na świecie zabrzmi w Stolicy! Randy Crawford with Joe Sample Trio na Gdynia Ladies’ Jazz Festival w Warszawie! Koncert odbędzie się 8 listopada w Sali Kongresowej.

Randy Crawford niezwykle rzadko odwiedza Europę. Każdy Jej koncert w tej części świata jest ogromnym wydarzeniem. W Polsce gościła po raz pierwszy trzy lata temu podczas szóstej edycji Ladies’ Jazz Festival w Gdyni, gdzie dała niezapomniany po dziś występ. Jej wspaniały głos znamy z przebojów zespołu Crusaders, ze ścieżki dźwiękowej “Jackie Brown” Quentina Tarantino, z pięknych ballad takich jak “Almaz”, “Imagine” czy “Knockin On Heaven’s Door” Boba Dylana. W swojej karierze współpracowała z takimi sławami jak: George Benson, Quincy Jones, Al. Jarreau, Ray Charles, Eric Clapton, David Sanborn czy Joe Sample (z którym najczęściej występuje do dzisiaj). Jej przeboje są z nami już od 1979 roku kiedy to na listach przebojów pojawił się utwór “Street Life”, a potem następne i następne jak “One Day I’ll Fly Away”, “You Might Need Somebody”, “Diamante” (w duecie z Zuccero), “Rainy Night in Georgia”… Randy Crawford to jedna z ikon muzyki soul, jazzu i rhytm & bluesa. W Warszawie wystąpi ze swym najlepszym, najbardziej sprawdzonym zespołem, czyli podobnie jak w 2010 roku w Gdyni z Joe Sample Trio i nawet jeśli będzie to “rainy night in Warsaw”, to dla uczestników tego wydarzenia w Sali Kongresowej na pewno będzie świecić przecudne słońce.

„Ladies’ Jazz Festival” jest jedynym cyklicznym festiwalem dam jazzu w Europie, a może i na świecie. To od niemal 10lat miejsce, w którym każdym koncertem składa się hołd damom jazzu za ich (często niezauważany) wkład w rozwój muzyki i jednocześnie każdy występ jest najlepszym dowodem na to, że bez kobiet ten rodzaj muzycznej ekspresji byłby o wiele uboższy.

Od pierwszej edycji Ladies’ Jazz Festival odbywa się w lipcowe, weekendowe wieczory w Gdyni. W swej historii Festiwal gościł (nierzadko po raz pierwszy w Polsce) takie sławy jak Brenda Boykin, Randy Crawford, Eliane Elias, Patricia Barber, Candy Dulfer, Stacey Kent, Lizz Wright, Dee Dee Bridgewater, Toshiko Akiyoshi, M’Shell Ndegoecello, Saskia Laroo i wiele, wiele innych gorących nazwisk. To miejsce nie wstydzące się przedstawić twórczość kobiet tworzących nie tylko Jazz, ale i przemyślany, czerpiący z jazzu pop, a raczej po prostu dobrą muzykę. To również tutaj wystąpiły takie panie i grupy jak Ive Mendes, Frederika Stahl, Mia Cooper z Gabin, The Puppini Sisters, Club des Belugas czy Nouvelle Vaque ze swoją oryginalną interpretacją bossa novy.