Drew Schultz pojawił się na rynku muzycznym w wieku 19 lat, występując z legendarną grupą, kojarzoną z wytwórnią Motown The Four Tops. Mimo młodego wieku zagrał do tej pory na jednej scenie z wieloma soulowymi legendami, między innymi: The Temptations, Arethą Franklin, Marthą Reeves, The Dramatics, The Miracles, The Contours. W 2012 roku Schultz wydał wydał swój debiutancki album „Back To Class”. Utalentowany muzyk zawarł na nim 16 własnych utworów, do współpracy zapraszając: Four Tops, Dennis’a Coffey’a, James’a Jamerson’a Jr’a, Melvin’a Davis’a, Spyder’a Turner’aPat’a Lewis’a, Lenny’ego Pickett’a i wielu innych. Co ciekawe, wszystko odbyło się w ramach projektu, który zakładam, iż połowa zysków z płyty przeznaczonych zostanie na dofinansowanie edukacji muzycznej w szkołach publicznych w Detroit.

Kontynuacją szczytnie zaplanowanego projektu jest nowy singiel Schultza, nagrany z Eddie’m Willis’em, niegdyś muzykiem The Funk Brothers. Muzyk nie ukrywa fascynacji grupą The Funk Brothers, której muzycy zaistnieli w hitach największych gwiazd wytwórni Motown, z ery Detroit, takich jak: Diana Ross & The Supremes, Smokey Robinson & The Miracles, Marvin Gaye, Stevie Wonder, The Temptations  i The Four Tops.

Po długim wstępie zapraszamy Was do wysłuchania nowej produkcji Drew Schultza i Eddiego Willisa pt. „Take It Slow”, którym akompaniuje band tego pierwszego, „The Funk Machine”.