Coherence Quartet to kwartet w składzie: Łukasz Kluczniak -alto sax, Robert Jarmużek -piano, Marcin Lamch -double bass, Grzegorz Masłowski -drums. Po latach współtworzenia różnych projektów muzycznych z udziałem najwybitniejszych artystów, saksofonista Łukasz Kluczniak, kontrabasista Marcin Lamch, pianista Robert Jarmużek oraz perkusista Grzegorz Masłowski stworzyli zespół, w którym nie goszczą, a są „domownikami”. Wykonywaną muzykę trudno sklasyfikować jako konkretny gatunek muzyczny, dominują w niej elementy dalekiego wschodu, współczesnego akustycznego jazzu, zwłaszcza nurtu free, muzyki etnicznej. W repertuarze znajdują się przede wszystkim utwory autorskie muzyków jak i standardy jazzowe oryginalnie zaaranżowane. Muzycy w swojej wieloletniej karierze zagrali liczne koncerty goszcząc w różnych zespołach najwybitniejszych artystów. Suma zebranych doświadczeń grania ze znakomitymi muzykami, na różnych scenach krajowych, jak i zagranicznych zaowocowała ciekawym spojrzeniem na świat dźwięków i rytmów. Każdy z muzyków jest indywidualnością i wnosi do zespołu swoje spojrzenie na jazz. Jedni przemycają elementy jazzu mainstreamowego, drudzy współczesnego, ubierając to w jedną przestrzeń improwizacji.

Muzycy wyruszają we wrześniu w minitrasę koncertową.

  • 17. 09. godz. 20.00 – Salonik Sztuk Rozmaitych „Bazyliszek”; ul. Wzgórze 8, Bielsko-Biała
  • 18.09. godz. 20.00 – Przystanek Kulturalny Koniec Świata, ul. Karola Miarki 3a, Racibórz
  • 19.09. godz.20.00 – Śląski Jazz Club; Plac Inwalidów Wojennych 1, Gliwice

więcej utworów zespołu możecie odsłuchać tutaj.

Coherence Quartet-kopia

Łukasz Kluczniak – saksofon altowy, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Brał udział w nagraniach płytowych oraz muzyki filmowej. Grał z Mazzolem, Locko Richterem, Mietkiem Szcześniakiem, , Andrzejem Przybielskim, zespołami Drum Freaks Milo Kurtisa i Chromosomos, Januszem „Yaniną” Iwańskim w formacjach KAPELA YANINA i YANINA FREE WAVE . W ankiecie Jazz Forum za 2000 rok znalazł się w czołówce polskich saksofonistów altowych i od tego czasu jest uważany za jednego z najciekawszych polskich saksofonistów.

Marcin Lamch – kontrabas, Absolwent Liceum Muzycznego w Częstochowie. Grał w formacji Tribute To Miles Orchestra, Chromosomos, YANINA FREE WAVE, wspólpracuje z Teatrem im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. W ostatnich latach koncertował mi nagrywał również z Johnem Porterem i Anitą Lipnicką. Obecnie na stałe współpracuje ze Stanisławem Soyką.

Robert Jarmużek – pianista, kompozytor i aranżer. Członek zespołów Mikromusic, Guitar Workshop, mariija. Współpracował z Lubelska Federacją Bardów. Od 2001 mieszka we Wrocławiu i pracuje z wieloma muzykami, m.in. Anią Rejdą, Kasią Mirowską, Kubą Olejnikiem, Przemkiem Jaroszem. Od 2003 roku wspólpracuje z gitarzystą Leszkiem Cichońskim. Od 2005 gra w zespole Mikromusic, a od 2007 – mariija. W 2008 wystąpił z L.U.C. na gali rozdania Fryderyków, z Kasią Mirowską na opolskich Debiutach, na TOPtrendy z Mikromusic i w programie Nowa Generacja z zespołem mariija. Zafascynowany muzyką McCoyTynera.

Grzegorz Masłowski -Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Obecnie student Akademii Muzycznej w Krakowie. Młody, uznany już perkusista. Prowadził warsztaty rytmiczne oraz perkusyjne podczas festiwalu “Jazz Voicingers” (Żory 2010). Współpracuje m.in. z Januszem Muniakiem, Jarek Bothur Quartet, Inner Spaces (PL/CZ), Coherence Quartet, Darek Dobroszczyk Trio, The Transgress, Jan Malecha Quartet. Współpracował również z wieloma innymi muzykami polskiej i zagranicznej sceny jazzowej. Zdobywca wielu nagród na festiwalach i konkursach jazzowych (zespołowych oraz indywidualnych). Ma na swoim koncie kilka wydanych albumów (album Inner Spaces feat. David Doruzka „Light Year” otrzymał czeską nagrodę Grammy w kategorii najlepszy album jazzowy 2012 roku).