W ramach wydarzeń towarzyszących 16. Salonowi Plakatu Polskiego zapraszamy na kolejne spotkanie – tym razem na niezwykły koncert jazzowy, który odbędzie się na dziedzińcu Muzeum Plakatu w Wilanowie. W najbliższą niedzielę 25 sierpnia w ramach cyklu Wilanów Jazz All Starsbędziemy mogli posłuchać Grażynę Auguścik i RGG Trio. Start koncertu o godzinie 19.00. Na scenie usłyszymy: Grażyna Auguścik – śpiew; Maciej Garbowski- kontraabas; Łukasz Ojdana – fortepian; Krzysztof Gradziuk– perkusja.

Wilanów All Jazz-kopia

Grażyna Auguścik – uczyła się gry na gitarze w szkole muzycznej w Słupsku, później uczyła się śpiewu, kończąc m.in. w 1992 Berklee College of Music w Bostonie. Debiutowała jako wokalistka w 1977 na festiwalach piosenki w Toruniu i w Opolu (w 1979 zdobyła główną nagrodę w konkursie debiutów w Opolu). W 1981 zdobyła nagrodę na festiwalu piosenki studenckiej w Krakowie oraz na festiwalu jazzu tradycyjnego „Złota Tarka” w Warszawie występując z zespołem „Playing Family” (póżniejsza „Swing Orchestra Cracow”). W 1988 wyjechała do USA, gdzie występowała m.in. z Michałem Urbaniakiem i Urszulą Dudziak, a także z takimi muzykami, jak np.: Jim Hall, Michael Brecker i Randy Brecker, John Medeski czy Patricia Barber. Od 1994 mieszka w Chicago. W 2002, 2003, 2004 i 2006 r. uznana za najlepszą wokalistkę jazzową przez Jazz Forum Magazine.

Nagrała 12 albumów, w tym dwa z Urszulą Dudziak. W Polsce występowała m.in. z The Cracow Klezmer Band w roku 2005, nagrała również z tą grupą dwa utwory na ich płytę Sanatorium pod Klepsydrą.

RGG Trio – Trio fortepianowe zalozone w 2001 roku.Na koncie5 plyt-„Scandinavia”,”Straight Story”,”Unfinished Story”,”True Story”,”One”.

  • laureaci Bielskiej Zadymki Jazzowej (2003) i Pomorskiej Jesieni Jazzowej
  • II nagroda (Three for Brad) i III nagroda (In Him We Trust) na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy (2003)
  • Nagroda Publiczności i II Nagroda 27. Internacionale Festival de Jazz de GETXO, Hiszpania, 2003
  • Polska Jazzowa Płyta Roku 2007 w dzienniku „Rzeczpospolita” – Unfinished Story – Remembering Kosz
  • Jazzowa Płyta Roku 2007 w radiu Jazz Radio oraz w dzienniku Rzeczpospolita – Unfinished Story – Remembering Kosz
  • Nagrody Polskich Melomanów 2007: wygrana – „Album Roku – Jazz Instrumentalny (Kameralny)” za Unfinished Story – Remembering Kosz; nominacja – „Kompozycja Instrumentalna Roku” dla Threedom