24 sierpnia krakowską publiczność czeka niezwykłe wydarzenie – w znanej wszystkim wielbicielom pysznego jedzenia restauracji Konfederacka 4, wystąpi duet dwóch wybitnych polskich muzyków: Jorgosa Skoliasa i Pawła Kaczmarczyka.

Koncert ten odbędzie się w ramach projektu Skolias&Kaczmarczyk, podczas którego będą mieli państwo możliwość usłyszeć zarówno kompozycje z ostatniej płyty Jorgosa Skoliasa pt. „Tales”, jak również utwory tak legendarnych muzyków i zespołów jak Jimi Hendrix czy The Beatles. To co z pewnością zaskoczy słuchaczy to fakt, że utwory te przedstawione zostaną w zupełnie nowych, świeżych aranżacjach, które bez wątpienia pozytywnie zaskoczą niejednego fana muzyki.

Niezwykłe miejsce, niesamowite osobowości muzyczne, ocean dźwięków, cudowne jedzenie i boskie wino – czy do szczęścia potrzeba czegoś więcej?

Jorgos Skolias jest muzykiem poszukującym, nie tylko indywidualnej formuły na zastosowanie głosu ludzkiego w muzyce, ale również inspiracji nie tylko w domenie bluesa, jazzu i rocka, ale również w muzyce etnicznej, od Grecji poprzez Afrykę do Indii. Studiuje starodawne techniki wokalne w rezultacie, czego opanował technikę śpiewania harmonicznego (równoległe prowadzenie trzech głosów).

ZAPRASZA JORGOS SKOLIAS:

Paweł Kaczmarczyk – polski pianista i kompozytor jazzowy. Jeden z najwybitniejszych pianistów młodego pokolenia, kompozytor, solista i sideman. Nazywany objawieniem polskiego i europejskiego rynku jazzowego; ceniony przede wszystkim za wirtuozerię, kreatywność i niezwykle dojrzałą technikę. Nagrywa dla prestiżowej wytwórni ACT Music, a owocem tej współpracy jest niezwykle ceniona i wielokrotnie nagradzana płyta „Complexity in Simplicity”, która w 2009 roku, w dorocznym rankingu magazynu „Jazz Forum” została uznana Płytą Roku, a sam Paweł otrzymał tytuł najlepszego Pianisty Roku, przerywając kilkunastoletnie panowanie Leszka Możdżera w tej specjalności.

Szczegóły wydarzenia:
Data (Date): 24.08.2013
Miejsce (Venue): Konfederacka 4, Kraków
Godzina (Time): 19:00
Bilety ( Tickets): 25 zł – przedsprzedaż | 30zł – w dniu koncertu
Strona internetowa: www.facebook.com/konfederacka4