Cassie debiutowała w 2006 roku piosenką „Me & U”. Od albumu „Cassie”, który został wydany za pośrednictwem Next Selection, minęło siedem lat. Modelka zaliczyła kilka występowych wpadek, po czym spadła na nią fala krytyki. Poprzedni album był lekkim r&b, wyprodukowanym przez Ryana Lesliego. W roku 2008 Cassie wydała singiel „Official Girl”, który nie odniósł sukcesu. W sierpniu 2011 roku, w programie „106 & Park” wokalistka ogłosiła, iż ma już gotowy album, a singlem będzie „King Of Hearts”, utwór pojawił się w lutym  2012, w wersji digital. Premiera albumu została ostatecznie odwołana, mimo dobrego przyjęcia electro-dancowego singla.

W kwietniu br. Cassie powitała nas świeżutkim mixtapem „RockaByeBaby”. Cały materiał inspirowany jest serialem „New Jack City”, którego fragmenty możemy usłyszeć w utworach. Album odbiega od poprzedniej działalności wokalistki. I dobrze. Widać, że Cassie dojrzała, zmieniła styl.

Na „RockaByeBaby” usłyszeć można bardziej miejski sound. W dziewięciu (na trzynaście) utworach Cassie zjednała siły z artystami ze sceny hip-hopowej oraz r&b. Pierwszym singlem było „End Of The Line”, jednak utwór nie znalazł się na mixtap’ie. Klipem promującym zostało „Numb” – tutaj mogliśmy usłyszeć jedną z kolaboracji, w tym przypadku z raperem Rickiem Rossem oraz powtarzające się słowa: „I make music to numb your brain…”. Kolejnym singlem stało się „Paradise” z Wiz Khalifą na featuringu. Oba utwory są bardzo dobrym r&b, a hip-hopowi goście dodają piosenkom smaku. Na szczególną uwagę zasługuje także „Addiction” (wykonane wspólnie z French’em Montaną), wyprodukowane przez Roba Holladay’a. Cassie śpiewa: Heroin and cocaine/I know you’re not good for me, but I don’t want to go away”. Dobrą produkcją jest także slow jam – „Sound Of Love”. W utworze Cassie wspomaga Jeremih, którego głos komponuje się w całość brzmienia. Śpiewają: „Every time we get close, mind, body, soul/If I was the first to say it, baby, would you feel the same, baby?”. Kolejną kolaboracją jest “I Love It” z Fabolousem. Kompozycja dobra do klubu, mnie osobiście nie przekonuje, słychać ze to raper nadaje jej rytm. Tytułowy kawałek jest następny „RockaByeBaby”, podczas którego Cassie rapuje. Muszę przyznać, że idzie jej to bardzo dobrze! Jest to jedna z moich ulubionych piosenek od tej wokalistki. Z kolei “I Know What You Want” zawiera sampel z utworu Kendricka Lamara „m.A.A.d. City”. Meek Mill gości w „Turn Up”, tutaj także słychać swego rodzaju „gangsterskie r&b”. Godne uwagi jest również „Bad Bitches” z Ester Dean. Dziewczyny śpiewają: I ain’t try to be your Mrs, I ain’t looking for no love/Want that 50s, 10s and 20s? Yep, all of the above”. Całość wieńczy “All My Love” i jest to z pewnością dobre zakończenie

Cassie nie robi na razie komercyjnego sukcesu, ale zdecydowanie może stawać w konkury z bardziej znaną, lecz także nieco niedocenianą Ciarą. Widać, że mając pieniądze i wpływowego partnera (Diddy), można nagrać warty zainteresowania materiał. Album z czystym sumieniem polecam, marzy mi się taka muzyka w radiu.