Tegoroczna edycja Letniej Akademii Jazzu zatytułowana „Legendy Polskiego Jazzu” zaprezentuje największe osiągnięcia polskiego jazzu. W ramach 6. LAJ przedstawimy twórczość prekursorów „polskiej szkoły jazzu”: Jerzego Miliana, który jest jednym z najbardziej poszukiwanych polskich twórców wśród miłośników jazzu w Europie, Andrzeja Trzaskowskiego, którego 80. rocznicę urodzin będziemy obchodzić w tym roku oraz Krzysztofa Komedy jednego z najbardziej uznanych polskich kompozytorów jazzu.

  • 22/08 G. 17:00 Film „Czarodzieje Honoratki”

Pokaz filmu pt. „Czarodzieje Honoratki” w reż. Leopolda Rene Nowaka z muzyką Leszka Żądło.

  • 22/08 G. 19:00 Spotkanie z Leopoldem Rene Nowakiem

Spotkanie z reżyserem filmu, który opowie o powstaniu filmu „Czarodzieje Honoratki”.

  • 22/08 G. 19:30 Control Voltage Project (Turcja)

Control Voltage Project (Turcja) w programie „Turecki hołd dla Komedy”

Zespół „Control Voltage Project” tworzy dwóch wybitnych muzyków z Turcji – Alper Maral i Mert Topel.Alper Maral jest kompozytorem, muzykologiem, multiinstrumentalistą, specjalistą od technologii dźwięku, posiada tytuł doktora z dziedziny muzyki i wykłada muzykę na rożnych uczelniach. Mert Topel jest mistrzem instrumentów klawiszowych i syntezatorów współpracującym z kompozytorami i muzykami z całego świata. Artyści przedstawią autorski projekt złożony z kompozycji Krzysztofa Komedy napisanych do filmów Romana Polańskiego.

  • 22/08 G. 21:00 Koncert Leszek Żądło Quartet (Niemcy/ Polska)

Koncert Leszek Żądło Quartet (Niemcy/ Polska) w programie „Wygnanie z Raju” Krzysztofa Komedy

Leszek Żądło wraz z zespołem zagra kompozycje Krzysztofa Komedy z musicalu pt. „Wygnanie z raju” z 1969 r. Będzie to muzyka zrekonstruowana na podstawie rękopisów odnalezionych niedawno w Holandii i po raz pierwszy wykonana współcześnie. Wystąpią: Leszek Żądło; Leszek Kułakowski; Piotr Kułakowski; Jacek Pelc

30.08.2013  Dzień Krzysztofa  Komedy
godz. 18:00 Spotkanie przyjaciół Krzysztofa Komedy – panel dyskusyjny.
godz. 20:00 Premiera nieznanej współcześnie kompozycji Krzysztofa Komedy pt.: „Niebezpieczny wiek” w wykonaniu zespołu Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego.
godz. 20:15 Po raz pierwszy w historii,  w polskiej wersji językowej, spektakl z muzyką Krzysztofa Komedy pt.: „Moja Słodka Europejska Ojczyzna” w wykonaniu Andrzeja Seweryna i zespołu Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego.