W najbliższy czwartek 15 sierpnia Willa w Sopocie będzie miała zaszczyt gościć Mikołaja Trzaskę wraz z Olegiem Dziewanowskim oraz Tomkiem Gadeckim.

Mikołaj Trzaska – jedna z najważniejszych postaci polskiej sceny jazzowej i około jazzowej, kompozytor, saksofonista i klarnecista. Współtwórca buntowniczej polskiej odmiany jazzu – yassu (był jednym z członków-założycieli słynnej grupy Miłość oraz liderem grupy Łoskot), niedający się zaszufladkować. ” Szczerość przekazu i wrażliwość powstającej muzyki są takie same, jak też to, ile możemy z niej czerpać”

Do kin wchodzi właśnie film Filipa Dzierżawskiego „Miłość” – jedna z najważniejszych grup w historii polskiego jazzu doczekała się wreszcie portretu, na jaki zasługiwała. Film polecamy, a z naszej strony zapraszamy na koncert z jednym z muzyków z Miłości.

Oleg Dziewanowski – Obecnie koncentruje się na muzyce improwizowanej. Chętnie wchodzi w interakcję z różnymi formami ekspresji artystycznej w poszukiwaniu nowej formy kontaktu. Bawi się dźwiękami, tworząc nowe, interesujące brzmienia. Gospodarz cyklu D.tonacje odbywającego się w Willi. Współpracował i współpracuje zarówno z kompozytorami muzyki współczesnej jak i z różnymi artystami oraz grupami artystycznymi m.in. z Karlheinzem Stockhausenem – prekursorem muzyki elektronicznej, Ensemble Integrales, YX Project,czy trójmiejskimi muzykami m.in. Jerzym Mazzollem. Twórca instalacji multimedialnych.

Tomek Gadecki – współtwórca duetu znanego głównie jako: Olbrzym i Kurdupel. Panowie grają muzykę swobodnie improwizowaną, priorytetem jest koncertowanie, a działalność wydawnicza jest dokumentacją etapów pracy twórczej. Poprzez swoją bezkompromisową świeżą i awangardową twórczość uzyskał mocną pozycję na polskiej scenie improwizowanej, które znajduje odzwierciedlenie w licznych zaproszeniach na festiwale muzyki improwizowanej np. „Art of improvisation” we Wrocławiu, „Off Jazz Festiwal” w Tczewie, „Dzianie się” w Olsztynie. Duet współpracuje z wybitnymi postaciami tego nurtu takimi jak Rafał Mazur, Keir Neuringer (USA).

Trzaska Gadecki Dziewianowski-kopia

Trzaska & Dziewanowski & Gadecki – koncert

data: 15.08.2013
godziny: 21:00
miejsce: Willa
adres: Sopot, Jana Winieckiego 53a (przy samych torach)
organizatorzy: Fundacja Sopot Centralny