Zestawienie OLiS to podsumowanie najchętniej kupowanych płyt w naszym kraju. Ów ranking przedstawia ścisłą pięćdziesiątkę. W minionym tygodniu do stawki dołączyły tylko dwie nowości, trzech artystów zachowało swoją pozycje sprzed tygodnia, siedemnaście awansowało, dwadzieścia osiem spadło.

Po tygodniowej przerwie na szczyt zestawianie powróciła składanka, sygnowana przez Marka Sierockiego, pt. “I Love Latino”, viceliderem (to jeden z trzech artystów, który zachował swoją pozycję sprzed tygodnia) notowania jest Dawid Podsiadło z debiutanckim albumem “Comfort and Happines”, podium zamyka W.E.N.A. z krążkiem “Nowa Ziemia”.

W piątkowym notowaniu do pięćdziesiątki powróciła Natalia Przybysz z albumem “Kozmic Blues: Tribute To Janis Joplin”(miejsce 27) oraz Michael Bublé z ostatnim krążkiem “To Be Loved” przypomnijmy, iż nasza redakcja objęła patronat medialny nad wydawnictwami. Bardzo cieszy nas fakt, iż w podsumowaniu znajduje się więcej wydawnictw, które wspieramy. Na 21 miejsce awansowała (o 9 oczek) Natalie Cole ze swoim hiszpańskojęzycznym krążkiem ”En Espanol”, trzy oczka niżej (24 miejscu) znalazł się Robin Thicke z “Blurred Lines” (drugi artysta, który nie zmienił swojej pozycji z poprzedniego notowania). Bardzo dotkliwy spadek w tym tygodniu odnotował Jay Z i jego “Magna Carta Holy Grail”, który po zeszłotygodniowym debiucie na miejscu 28., dzisiaj spadł aż na pozycje 39.

Jesteśmy ciekawi kolejnego notowania? Czy powracająca na pozycję lidera składanka to długotrwały trend? Wszystkiego dowiemy się już za tydzień, tymczasem jeżeli chcecie poznać pełne zestawienie zapraszamy tutaj.