Manu Summer Jazz Sundays. Sierpniowe, niedzielne popołudnia upływać będą na rynku Manufaktury w oprawie muzyki jazzowej. Manufaktura po raz czwarty przygotowała cykl letnich koncertów Manu Summer Jazz Sundays. W tym roku będzie to pięć plenerowych, otwartych, a więc nieodpłatnych koncertów, prezentujących różne oblicza jazzu . Najnowsza edycja upłynie pod hasłem Trumpet&Co, a na otwartej scenie na rynku Manufaktury (ustawionej pomiędzy budynkami straży pożarnej oraz American Bull) zagra polska i światowa czołówka trębaczy. Start koncertów, jak zwykle, godzina 17.00.

Na scenie w łódzkiej Manufakturze tydzień temu wystąpił Robert Majewski, w niedzielę 11 sierpnia na scenie pojawi się Emil Miszk

Emil Miszk – absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Laureat wielu konkursów ogólnopolskich w kategorii solista. Muzyk wszechstronny i utalentowany o bardzo dużym doświadczeniu estradowym. Współpracował z wieloma zespołami muzycznymi, m.in. Big Band AM w Gdańsku, Jan Konop Big Band, Lady Pand, Coma, a także z wieloma formacjami jazzowymi. Obecnie współpracuje z Filharmonią Bałtycką, a także jest członkiem Orkiestry Daniela Nosewicz.

miszk__large-kopia

W cyklu „Manu Summer Jazz Sundays” będziemy mieli okazję zobaczyć:

Jerzy Małek – trębacz jazzowy, kompozytor, aranżer, producent ,wykładowca akademicki. Jerzy Małek jest zdobywcą wielu nagród i wyróżnień, miedzy innymi Grand Prix Jazz Juniors 99 w Krakowie, indywidualnej na Jazz nad Odra 2000. Od lat plasuje się w czołówce polskich trębaczy jazzowych obok Tomasza Stańki i Piotra Wojtasika. Najistotniejsza częścią działalności muzycznej trębacza jest aktywność koncertowa zarówno w charakterze sidemana jak i lidera. Jerzy Małek współpracował z najznamienitszymi muzykami polskiej sceny jazzowej: Michałem Urbaniakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Hanną Banaszak, Staszkiem Sojką, Leszkiem Możdżerem i wieloma innymi. W ostatnich latach na stałe gra z kwartetem Wojciecha Karolaka, jest także stałym współpracownikiem projektów orkiestrowo-big-bandowych Krzysztofa Herdzina.

Maciej Fortuna – jeden z najbardziej dynamicznych i wszechstronnych polskich muzyków jazzowych młodego pokolenia.Przez czytelników Jazz Forum uznany za “Nową Nadzieję 2010 oraz 2011”, nominowany do Fryderyka 2011 (kategoria Jazz/Debiut Fonograficzny Roku) za autorską płytę LOST KEYS.Koncertuje jako solista, realizuje nagrania telewizyjne, gra muzykę improwizowaną, soul, latin, funky, muzykę filmową, alternatywną oraz live acty z dj-ami.

Gary Guthman urodził się w Portland w stanie Oregon, USA. W 1970 roku przeniósł się do Kanady. Jego wyjątkowy styl gry sprawił, że szybko stał się najbardziej znanym trębaczem w tym kraju. Występował z takimi gwiazdami jak: Tony Bennett, Aretha Franklin, Tom Jones, Paul Anka, Jonny Matis i Bee Gees. W czerwcu 2004 odbyła się premiera jego nowej produkcji Swingmatism która przez 10 wieczorów uświetniała Vancouver Jazz Festival w Kanadzie. Obecnie koncertuje na całym świecie w rozmaitych konfiguracjach zespołowych i stylach muzycznych.