Leonard Cohen “Old Ideas” nowym liderem zestawienie OLiS, tym samym artysta przerwał trwającą od kilku tygodni hegemonie “składanek”. W minionym tygodniu w gronie najchętniej kupowanych płyt w naszym kraju mogliśmy zauważyć znaczące zmiany, do stawki dołączyło 4 nowości, 5 artystów zachowało swoją pozycje sprzed tygodnia, 22 awansowało, 19 spadło.

Drugie miejsce niezmiennie zajmuje Dawid Podsiadło “Comfort and Happines”, na trzecim miejscu znalazła się ścieżka dźwiękowa do Disney’owskiej produkcji “Violetta”.

W obecnym notowaniu znajdują się dwa krążki nad którymi nasza redakcja objęła patronat: na 20. pozycji zadebiutował Robin Thicke “Blurred Lines” oraz Natalie Cole, która ze swoim hiszpańskojęzycznym krążkiem “En Espanol” awansowała na 29 miejsce pozycji. Jesteśmy ciekawi kolejnego notowania, czy Cohen utrzyma pozycję lidera? czy powróci na nią Dawid Podsiadło?, a może “czarnym koniem” okaże się zespół Depeche Mode, który po niedawnym koncercie zdobędzie nowych fanów? a jego krążek ma szanse trafić do czołowej trójki w zestawieniu? Wszystkiego dowiemy się już za tydzień, tymczasem jeżeli chcecie poznać pełne zestawienie zapraszamy tutaj.