– Delikatna, śliczna, liryczna, zjawiskowa, akustyczna, zwiewna, kobieca. Śpiewa o sobie, że jest czarownicą. Ja myślę, że jednak czarodziejką – napisał o Klarze, Marek Niedźwiecki.

Klara Jędrzejewska zachwyciła także Artura Gadowskiego, wokalistę IRY, który został producentem muzycznym jej debiutanckiego albumu. Na koncert Klary zapraszamy w niedzielę, 28 lipca o 20:05.

Będzie to powtórka koncertu, który odbył się 28 kwietnia 2013 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.

– Ma w głosie piękny i prawdziwy smutek, ale także radość młodości… Rodzi nam się wyjątkowa Artystka na naszym rynku. Zadbajmy o Nią i dajmy Jej szansę – napisał o Klarze Marek Niedźwiecki.

– Chciałam, by ta płyta od początku do końca była mną, Klarą. Mieliśmy więc kilka sporów, ale postawiłam na swoim i wydałam album, z którego jestem dumna – opowiadała w „Markomanii”.

Podczas koncertu Klara zaprezentowała materiał z płyty „Away”, która została wydana pod patronatem Trójki, a także dwie piosenki do tej pory niepublikowane.

Klarze podczas występu towarzyszył zespół pod kierownictwem Tomasza Momota w składzie:
I skrzypce – Piotr Kulczyński
II skrzypce – Bartosz Kaproń
Altówka – Ewa Woroch
Wiolonczela – Anna Wilk
Śpiew – Natalia Wilk
Fortepian, aranżacje -Tomasz Momot
Gitara – Piotr Bogutyn
Gitara basowa – Hubert Kozera
Perkusja, instrumenty perkusyjne  – Grzegorz Kuligowski

Klara śpiewa, gra na kilku instrumentach: gitarze akustycznej, ukulele, pianie, instrumentach klawiszowych i cymbałkach, a także rysuje.

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.