Dickaty, Rodakowski, Traczyk, Zemler już dzisiaj na jednej scenie! Koncert odbędzie się w warszawskim klubie Pardon, To Tu. Start o godz. 20:30, wstęp 15 zł.

NoiseOfWingsMedia

Ray Dickaty, były saksofonista ze znanego zespołu Spiritualized w swoim nowym projekcie “Noise Of Wings” przekonuje na wszelkie strony. Kompozycje stworzone przez p. Dickaty poruszają, dają do myślenia, zaskakują.

Gra Ray’a Dickaty’iego jest niebywale harmoniczna, za co tez drugi saksofonista Maciej Rodakowski i oczywiście tez jedna z najbardziej zgranych sekcji rytmicznych – Wojciech Traczyk na Kontrabasie i Hubert Zemler na Perkusji -, jest odpowiedzialna. Zapraszamy bardzo serdecznie na ta nietypowa podróż w znane – nieznane…

Maciej Rodakowski | tenor saxophone
Ray Dickaty | tenor saxophone
Wojtek Traczyk | double bass
Hubert Zemler | drums

Dążąc do ciemniejszego rodzaju brzmienia, które przypomina nieco średniowieczne burdony, charakteru całości nadają dwa nietypowo brzmiące saksofony tenorowe, co jednocześnie wytycza i wpływa na kierunek kompozycji.

Czerpiąc inspirację ze stylistyki jazzu i współczesnej klasyki, jak Ornette Coleman i Terry Riley, zespół stara się grać jednocześnie “inside and outside the music”, łącząc ze sobą technikę kompozycji free z tematami otwartymi na interpretację przez wszystkich muzyków zespołu.

Nieograniczone stylistycznie solówki i otwarty na ciekawe podróże horyzont możliwości, w jakie może ich zabrać każdy melodyczno-liryczny motyw, pozwala zespołowi na wcielanie wielu muzycznych form -i od dronów i repetycji do formy free w stylu Alberta Aylera.