Cztery dni, tyle trwało święto teatru w Warszawie. W niedzielę zakończyła się pierwsza edycja festiwalu WrzAWA. W dniach 4-7 lipca na patio budynku PAST-y mogliśmy obserwować zmagania grup tearalnych z całego kraju. Starzy, młodzi, nie miało to znaczenia, gdyż wszelkie granice zostały zatarte. Liczyła się obecność oraz wspólna zabawa.

Festiwal otwierał występ organizatorów – Teatru Pijana Sypialnia, który premierowo zaprezentował „Wodewill Warszawski”, reżyserem spektaklu jest Stanisław Dembski. Był to niewątpliwie sukces, publiczność wyczekiwała przedstawienia kilka godzin wcześniej, mimo to nie wszyscy mogli cieszyć się widokiem spektaklu w związku z ograniczoną liczbą miejsc. Owacjom nie było końca, Warszawa i jej publiczność przyjęła spektakl owacjami na stojąco. Festiwal ruszył! Na zakończenie pierwszego dnia odbył się recital Kamila Studnickiego – tegorocznego zwycięzcy Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Drugiego dnia odbył się wieczór burleskowy, który w śpiewający sposób zakończył zmagania festiwalowe. Trzeciego dnia, jak i na zakończenie WrzAWy wystąpiła Olga Matuszewska. Mogliśmy usłyszeć autorskie utwory artystki jak również covery, m.in. rewelacyjne wykonanie „Stay” Rihanny i Mikky Ekko. Publiczność długo nie puszczała Olgi ze sceny, dlatego bisowała kilkukrotnie.

Zmaganiom festiwalowych teatrów towarzyszyła niezapomniana atmosfera. Publiczność była zachwycona przedstawieniami, nagradzała ich twórców brawami, okrzykami. Festiwal żył, można powiedzieć Wrzał!

Ostatniego dnia Rada Artystyczna, w której zasiadał nasz redaktor naczelny – Mateusz Ryman, wybrała najlepsze, według nich, spektakle oraz nagrodziła najlepszych aktorów.

Organizatorom gratulujemy wspaniałego festiwalu i możemy Wam zdradzić, że na jesieni zrobimy razem coś fajnego. Poniżej zdjęcia z WrzAWY.

[nggallery id=186]
[nggallery id=187]
[nggallery id=188]
[nggallery id=189]
[nggallery id=191]
[nggallery id=190]