Zestawienie OLiS to podsumowanie najchętniej kupowanych płyt w naszym kraju. Ów ranking przedstawia ścisłą pięćdziesiątkę. W najnowszym piątkowym notowaniu mogliśmy zauważyć nieznaczne zmiany, do stawki dołączyło 5 nowości, 7 artystów zachowało swoje pozycje sprzed tygodnia, 17 awansowało, 21 spadło.

Pozycja lidera należy niezmiennie do składanki sygnowanej nazwiskiem Marka Sierockiego “I love France”, PIH debiutuje na pozycji vicelidera ze swoim krążkiem “Dowód Rzeczowy nr 3”, strefę medalową zamyka Dawid Podsiadło “Comfort and Happines”, który zanotował nieznaczny spadek o jedno oczko.

Od kilku lat w okresie wakacyjnym w czołówce bardzo często królują składanki, które niczym “grzyby po deszczu” pojawiają się w notowaniu. Dzisiejszy OLiS to 5 kompilacji, w tym cztery z nich z “wakacyjnymi” hitami.

Ku mojemu zaskoczeniu w czołowej 50. znalazło się ostatni wydawnictwo Kany’ego Westa “Yeezus”, debiutując na 41 miejscu, jest to bardzo dobry wynik jak na tego artystę. Na uwagę zasługują również awans Natalii Przybysz z krążkiem “Kozmic..” na 37 miejsce, artystka zanotowała skok aż o 12 oczek, do tego zaszczytnego grona powrócił również Donatan, który uplasował się na 47 pozycji. Jesteście ciekawi jak przedstawia się całe zestawienie? zapraszamy tutaj.