Jarek Wist obecnie nagrywa materiał na debiutancki, solowy album, którego premiera przewidziana jest w tym roku. Do współpracy zaprosił Roberta Amiriana. Płytę promuje singiel „Ciao”, którego Jarek jest nie tylko wykonawcą, a kompozytorem i autorem tekstu. Teledysk, który Wam prezentujemy jest dziełem składu odpowiadającego za klipy takich atystów jak Ania Dąbrowska czy Sistars.

Zadebiutował wygrywając „Szanse na sukces”. Nadzieja i odkrycie roku Fryderyków 2007. Finalista festiwalu Telewizji Polsat – Top Trendy 2008. Jego cover „Fresh” zespołu Kool And The Gang znalazł się na płycie Pozytywne wibracje vol. 8. Były solista zespołu Kukla Band. W 2012 wydał płytę z piosenkami Franka Sinatry z Krzysztof Herdzin Big Band, która znalazła się w TOP 10 Jazzu w Empikach.

Współpracował największymi nazwiskami, takimi jak: Zygmunt Kukla, Krzysztof Herdzin, Anna Maria Jopek, Mieczysław Szcześniak, Skaldowie, Grzegorz „Jabco” Jabłoński, Robert Luty, Piotr Żaczek, Damian Kurasz, Sebastian SołdrzyńskiMarek Podkowa,Dariusz Plichta.