2 lipca 2013 roku na scenie w Pardon, To Tu wystąpią zdobywcy I nagrody w międzynarodowym konkursie Jazz Juniors 2011. Zwycięzcy XXXVIII konkursu o „Klucz do Kariery” (2012). Jak same nazwy konkursów na to wskazują, zobaczymy juz w najblizszy wtorek na naszej scenie niewątpliwie jeden z najciekawszych młodych polskich jazzowych zespołów które mamy. Mamy nadzieję, że Sławek Pezda, Mateusz Gawęda, Alan Wykpisz i Dawid Fortuna naszych gości bardzo pozytywnie zaskoczą!!. Sławek Pezda – saksofon tenorowy; Mateusz Gawęda – fortepian; Alan Wykpisz – kontrabas; Dawid Fortuna– perkusja.

PeGaPoFoMEDIA

Zespół powstał w 2009 roku, kiedy jeszcze wszyscy studiowali na Akademii Muzycznej w Krakowie (obecnie Sławomir Pezda i Dawid Fortuna są już absolwentami). Pianista i kompozytor Mateusz Gawęda wraz z saksofonistą tenorowym; Sławkiem Pezdą jako duet zdobyli Grand Prix na 3th Tarnów International Jazz Contest w 2010 roku. Saksofonista jest również laureatem I nagrody w konkursie organizowanym przez Baszta Jazz Festiwal w 2011 roku. Repertuar to w większości autorskie kompozycje – głównie Mateusz Gawędy.

Wszyscy muzycy współpracowali z Wojciechem Groborzem, Januszem Muniakiem, Leszkiem Żądło. Dodatkowo muzycy od kilku lat indywidualnie biorą udział również w projektach tworzonych przez wielu znanych muzyków i grają na wielkich scenach nie tylko w Polsce, ale również w Indiach, USA, Czechach, Rosji i na Białorusi.

Dawid Fortuna ma na koncie współpracę m.in. z Tomaszem Stańko, Leszkiem Możdżerem, Adamem Pierończykiem, Gary Thomas’em i Agą Zaryan.

Mateusz Gawęda wraz ze Sławkiem Pezdą mieli okazję zagrać z amerykańskimi gigantami perkusji – Rusty Jones’em i Billy Hartem.