To historia z tych zaskakujących. Są debiutantami. Premiera ich płyty dopiero za miesiąc (30 lipca), a za nimi już debiut na falach amerykańskiego eteru w kultowej stacji radiowej KEXP. Singiel „Youth” wzięła na warsztat Sarah Blackwood – autorka słynnych coverów (pamiętacie Gotye „Somebody That I Used to Know”? A video, na którym pięć osób gra na jednej gitarze? To właśnie ona). Także stwierdzenie, że wielki świat zainteresował się Lilly Hates Roses jest jak najbardziej uzasadnione.

Na naszym polskim podwórku, „to coś” odnalazła w Kasi i Kamilu Maria Peszek: „Jest w was czystość i coś bardzo niewinnego. Mam strasznie wielką nadzieję, że uda wam się to zatrzymać”.

Jarek Szubrycht, redaktor naczelny serwisu T-Mobile Music widzi w naszym miłym duecie duży potencjał – „Wszystkie fajne amerykańskie filmy o trudach dojrzewania chciałyby mieć Lilly Hates Roses na soundtracku. To jest właśnie ten typ słodko-gorzkich prostych piosenek o trudnych sprawach. Niby niewiele się dzieje, a chwytają za gardło.”

Lilly Hates Roses ma też wsparcie ze strony Piotra Metza – „Stworzyliście magiczny, niepowtarzalny klimat. Widać, że jesteście mocno skupieni na sztuce”. Zdanie dziennikarza radiowej Trójki podziela również Piotr Rogucki (Coma) – „(…) skoncentrowaliście się na waszym dziele. Na tym co tworzycie w skrytości swoich serc. Potrafiliście – nie jakimś spektaklem, nie efektami specjalnymi – zainteresować swoją muzyką . Dzięki za tę magię”.

O Kasi i Kamilu bardzo pochlebnie wypowiada się Maciej Cieślak (Ścianka, Lenny Valentino), producent muzyczny płyty „Something to happen”: „Bardzo zdolni, świetnie śpiewają, aż trudno uwierzyć że Kasia ma 18, a Kamil 23 lata. No i melodie – dawno nie słyszałem tak dobrych melodii. Oprawianie tych perełek w stosowne koronki codziennie przypominało mi dlaczego lubię być producentem”.

Tyle ciepłych słów pod adresem debiutantów musi być znakiem nadchodzącej jakości.