Jazz & Hip Hop, to wyjątkowy projekt koncertowy gromadzący na jednej scenie wybitnych przedstawicieli dwóch, tylko na pozór odległych od siebie gatunków. W ramach Europejskiego Stadionu Kultury wchodzącego w skład projektu Wschód Kultury, łączącego kulturalną współpracę Białegostoku, Lublina i Rzeszowa zaprosiliśmy do wspólnego koncertu takie persony jak: Dean Brown – 4 krotny laureat Grammy, współpraca m.in. z: Eric Clapton, Joe Zawinul, Marcus Miller), Natalia i Paulina Przybysz, Bernard Maseli, Dj Eprom, Ten Typ Mes, NumerRaz, Tomasz Nowak, Eskaubei i zespół koncertowy w składzie: Zbigniew Jakubek, Robert Cichy, Jan Młynarski, Michał Grott.

jazz-hh-3006-plakat

Wieczorny koncert w urokliwej scenerii dwóch Bożnic, połączony z mappingiem autorstwa Jakuba Hadera oraz przełamany pokazem tanecznym street dance-rów z Polski i Ukrainy będzie unikatową okazją zobaczenia na jednej scenie tak wielu wykonawców w tym konkretnym zestawieniu, współpracujących ze sobą, improwizujących, prezentujących naprzemian swoje kompozycje. Wcześniej, w sobotę w Wojewódzkim Domu Kultury od godz 16-tej będzie można podpatrzeć pracę muzyków na próbie, a w niedzielę ok. 12-tej, również w WDK wziąć udział w krótkich warsztatach, na które nie trzeba się wcześniej zapisywać.

DEAN BROWN
BERNARD MASELI
NATALIA PRZYBYSZ
PAULINA PRZYBYSZ
DJ EPROM
TEN TYP MES
NUMERRAZ
TOMASZ NOWAK
ZBIGNIEW JAKUBEK
ROBERT CICHY
JAN MŁYNARSKI
MICHAŁ GROTT
ESKAUBEI

Wschód Kultury / Europejski Stadion Kultury 2013
Art Celebration: Jazz & Hip Hop
30 czerwca, godz. 21:00 – Rzeszów – Synagogue Stage (obok BWA)
WSTĘP WOLNY!

Art Celebration: Jazz & Hip Hop – Warsztaty muzyczne

Przed koncertem Jazz& Hip Hop, który odbędzie się 30 czerwca o godz. 21-wszej zapraszamy do Wojewódzkiego Domu Kultury na darmowe warsztaty muzyczne z udziałem muzyków tworzących zespół koncertowy, a także najbardziej utytułowanego polskiego dj-a turntable-isty i producenta: Dj-a Eproma:

Zbigniew Jakubek (keys)
Jan Młynarski (drums)
Michał Grott (bass)
Robert Cichy (guitar)
Dj Eprom (turntables)

Panowie opowiedzą i zademonstrują jak grać muzykę groove-wą, jak łączyć hip hop z jazzem elektrycznym, jak współpracować w sekcji. Dj Eprom zaprezentuje tajniki warsztatu produkcyjnego. Warsztaty odbędą się w formie luźnej pogadanki i prezentacji technik. Nie są wymagane wcześniejsze zapisy.

Niedziela – Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie (ul. Okrzei) Start: 12:00

https://www.facebook.com/ArtCelebration
http://wschodkultury.eu/