Viramundo plakat

Film “Viramundo” to zupełnie wyjątkowy projekt w skali Europy. Jego dystrybucja jest częścią wspieranego przez Komisję Europejską projektu The TIDE Experiment, poszukującego nowych rozwiązań dystrybucyjnych w cyfrowej erze. 28 czerwca film ten będzie miał jednoczesną premierę zarówno w kinach, jak i na platformach VOD w dziesięciu europejskich państwach. Polska jest jednym z krajów biorących udział w tej nietypowej, pionierskiej formie dystrybucji, a film będzie dostępny na platformie VOD Kinoplex.pl tutaj .

“Viramundo” to fascynująca filmowa podróż w najdalsze zakątki Ziemi. Bohaterem filmu jest słynny Gilberto Gil: artysta, polityczny outsider, gwiazda brazylijskiej muzyki, aktywista na rzecz środowiska naturalnego i były minister kultury Brazylii.

“Viramundo” zaczyna się w małej amazońskiej wiosce, gdzie Gil gra koncert transmitowany w świat za pomocą internetu. Ten występ jest swoistym manifestem wyjątkowego artysty, który postanowił wyruszyć w podróż po południowej półkuli w poszukiwaniu śladów ginącej w globalnym świecie różnorodności. Wyprawa ta poprowadzi legendarnego brazylijskiego muzyka i jednego z pionierów Tropicalismo z jego ojczyzny, przez Południową Afrykę aż do Australii. A po drodze Gil będzie sięgał po muzykę i nowe technologie, by spróbować uczynić świat lepszym, ciekawszym i pełnym nadziei miejscem.

W piątek z okazji premiery filmy będziemy mieć dla Was konkurs!  Będziemy mieć dla Was, aż 30 zaproszeń do kina na 3 lipca! do kina Muranów w Warszawie, więcej info już w piątek.