Niemal połowa osób, które w najbliższą niedzielę obejrzą w Poznaniu występ Alicii Keys na żywo, przyjedzie spoza Poznania. Najwierniejsi fani szykują dla artystki niespodziankę, a wszyscy goście koncertu powinni szykować stroje w barwach ognia. Bilety na koncert dostępne są już tylko w stacjonarnych punktach sprzedaży.

Jednymi z pierwszych, którzy wejdą w niedzielę na stadion będą członkowie fanklubu Alicii Keys, którzy wykupili bilety głównie w sektorze A3, położonym najbliżej sceny. Na sam koncert planują oni niespodziankę dla swojej idolki: przyniosą co najmniej 1000 czerwonych balonów, za pomocą których chcą przesłać gwieździe wieczoru dawkę pozytywnych emocji podczas piosenki „Girl on Fire”.

„My także chcielibyśmy, by Alicia Keys i wszyscy, którzy zasiądą na trybunach tego wieczoru zapamiętali koncert jako naprawdę wyjątkowe wydarzenie. Apelujemy, by ci, którzy przyjdą w niedzielę na Stadion Miejski, ubrali się na czerwono, pomarańczowo lub żółto. Chcemy jako pierwsi odpowiedzieć na wezwanie, jakie Alicia Keys zawarła w haśle, pod jakim gra koncerty w ramach swojej trasy. Byłoby wspaniale, gdyby na ten jeden dzień stadion przybrał barwy ognia!” – mówi Maciej Czysz, prezes MyMysic Production, firmy produkującej koncert Alicii Keys na Stadionie Miejskim.

Na poznański koncert Alicii Keys przyjadą fani z całej Polski. Największa grupa – z Warszawy. Swoją bardzo liczną reprezentację będą miały również Katowice, Wrocław, Kraków, Gdańsk i Łódź. Spora partia biletów trafiła na przykład do Przemyśla, ale na Stadion Miejski przyjadą także goście z Bieszczad, z Tatr, z Mazur, z Polesia, znad morza i spod granicy z Czechami. Część biletów trafiła do fanów z zagranicy. Do Poznania wybierają się m.i.n. Niemcy, Belgowie, Łotysze, Estończycy, a nawet kilku Białorusinów. Goście spoza Poznania będą stanowić niemal połowę publiczności. Wielu z nich wybierze się w niedzielę na Bułgarską samochodem. Między innymi dla nich przygotowany zostanie parking C przy ulicy Ptasiej. Na stadionie czynny będzie depozyt, przyjmujący bagaż podręczny i niektóre przedmioty, których wnoszenie na teren koncertu jest zabronione (w tym np. aparaty fotograficzne i parasole z ostrym zakończeniem). Działać tu będą także punkty gastronomiczne z jedzeniem i napojami (w tym. m.in. z piwem). Dla Poznaniaków najlepszym sposobem dotarcia na Bułgarską będzie komunikacja miejska.

Pod koniec ubiegłego tygodnia zakończyła się sprzedaż biletów przez internet. Od tego momentu dostępne są już tylko w punktach stacjonarnych sieci Ticketpro, tzn. na przykład w EMPIK-ach, sklepach sieci MEDIA MARKT i SATURN (w całej Polsce), a w Poznaniu dodatkowo także w kasie nr 3 na Stadionie Miejskim (czynna codziennie, w godz. 10:00-18:00).

Alicia Keys w Polsce
Alicia Keys podczas jedynego koncertu w Polsce w ramach trasy „Set The World On Fire”, wystąpi 30 czerwca 2013 na Stadionie Miejskim w Poznaniu.

Harmonogram koncertu:
– 17:00 otwarcie bram
– 18:15 koncert zespołu UFly
– 19:15 koncert zespołu Hurricane Dean
– od godz. 20:15 gotowość na występ Alicii Keys