4 czerwca odbyła się premiera płyty “Wings over America”. Jest to historyczny album uwieczniający trasę koncertową zespołu Wings (grupy rockowej założonej przez Paula McCartneya po odejściu z The Beatles), jaką zespół odbył w 1976 r. po Ameryce Północnej. Było to jedno z największych wydarzeń rockowych połowy lat 70. Zespół wystąpił dla ponad 600 tysięcy fanów na 31 koncertach w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Trasa zakończyła się występem w The Forum w Los Angeles. Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że trasa Paula McCartneya i Wings (Linda McCartney, Joe English, Danny Laine i Jimmy McCulloch) nie tylko na fanach wywarła ogromne wrażenie. Mając na koncie bijące rekordy list przebojów albumy Red Rose Speedway, Band on the Run, Venus and Mars i Wings at the Speed of Sound, nie wspominając o nagrodzonej Oscarem piosence Live and Let Die z filmu o przygodach Jamesa Bonda – solowa kariera Paula McCartneya była w szczytowej fazie. Do tego występ w Stanach Zjednoczonych, pierwszy raz od dziesięciu lat w Ameryce, sprawił, że ekscytacja całego zespołu sięgnęła zenitu.

Obecnie Paul McCartney daje fanom szansę powtórzenia tamtej atmosfery, przywołania tamtych emocji. Wydawnictwo dedykowane jest Lindzie McCartney i Jimmy’emu McCulloch.

Paul McCartney Wings of America-kopia

Wings over America ukaże się w kilku formatach.

Pierwszy to wersja audio dwupłytowego albumu Wings over America zremasterowanego na nowo w londyńskim Abbey Road.

Drugi to specjalna edycja zawierająca 3 CD (dodatkowa płyta CD zawiera nagranie z koncertu z San Franciso z Cow Palace) i DVD, na którym znajdzie się 75-minutowy dokument pt. Wings over the World i galeria zdjęć z trasy. Co więcej, ten ekskluzywny zestaw zawiera cztery książeczki, w których fani znajdą liczne pamiątki (błyszczące fotografie zespołu, identyfikator uprawniający do wstępu za kulisy, kopie zaproszeń na wieńczące trasę przyjęcie w Harold Lloyd Estate w Beverly Hills, bilety na koncerty, oryginalną okładkę, plakaty, teksty piosenek czy materiały prasowe) i nigdy wcześniej niepublikowane zdjęcia a także teksty przeprowadzonych wywiadów i eseje autorstwa Davida Fricke. W zestawie znajdzie się także zbiór szkiców i rysunków autorstwa Humpreya Oceana przedstawiających zespół podczas odpoczynku i w wolnych chwilach.

Trzeci to wersja audio wydana na winylu.