Agencja Go Ahead zaprasza na koncert Glena Hansarda! Muzyk wystąpi 21 listopada we wrocławskiej Synagodze Pod Białym Bocianem oraz 22 listopada w warszawskim klubie Palladium.

Hansard z pochodzenia jest Irlandczykiem, a zespół The Frames, na którego czele stoi od 1990 roku, uznawany jest za jedną z kultowych indie rockowych grup na tamtejszej scenie.

W 2006 roku Glen Hansard wystąpił w filmie „Once”, za piosenkę do którego wraz z partnerującą mu czeską wokalistką Marketą Irglovą dostał w roku 2007 Oscara. Film okazał się momentem przełomowym w życiu muzyka i zapewnił mu popularność poza ojczyzną. Po sukcesie „Once” i towarzyszącego produkcji soundtracku Hansard i Irglova stworzyli zespół The Swell Season, którego płyty zostały przyjęte ze sporym entuzjazmem środowiska muzycznego i fanów.

W ubiegłym roku na ścieżce dźwiękowej filmu „Igrzyska Śmierci” pojawiły się solowe utwory Hansarda, zapowiadające jego album „Rythm and Repose”. Płyta miała swoją premierę w czerwcu 2012 roku i zebrała bardzo dobre recenzje. To zapis 1,5 roku, przez które Hansard mieszkał i tworzył w Nowym Jorku. Na albumie muzyka wspierają Brad Albetta (Martha Wainwright), Ray Rizzo, Nico Muhly i Rob Moose (Bon Iver, Y Music), David Mansfield (Dylan’s Rolling Thunder Tour), Javier Mas (z zespołu Leonarda Cohena) i połowa sekcji dętej Bruce’a Springsteena

Bilety na koncerty wkrótce pojawią się w sprzedaży.