Podczas festiwalu 12 i 13 lipca w kawiarni U Muzyk’uff w Gdyni o godzinie 21.00 nowe interesujące kobiece głosy. Wystąpią między innymi młode wokalistki Gaba Janusz i Alicja Serowik.

Gaba Janusz – absolwentka szkoły muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Rzeszowie w klasie skrzypiec. Uczestniczyła w wielu warsztatach muzycznych dzięki którym rozwijała swoją pasję. Ma bardzo duże doświadczenie sceniczne a jednym z największych sukcesów jest zdobycie pierwszego miejsca na Festiwalu im. Katarzyny Sobczyk w Tyczynie w 2011 roku oraz zdobycie nagrody „Złotej Róży Małego Księcia”. Aktualnie jest studentką Akademii Muzycznej w Gdańsku gdzie uczy się pod okiem wybitnej wokalistki jazzowej Krystyny Stańko.

Po wielu latach kształcenia muzycznego zaczęła komponować własne utwory. Inspiruje się zwłaszcza muzyką polską, gdzie słowa mają bardzo duże znaczenie. Autorskie teksty łączy z niebanalną harmonią, ciekawymi przebiegami melodycznymi oraz bogatą rytmiką. Wszystko razem składa się w barwną mozaikę gdzie każdy może wybrać coś dla siebie. Jej pragnieniem jest aby poprzez swoją muzykę dać słuchaczowi szanse na wędrówkę po nieodkrytych bądź nieznanych horyzontach muzycznych i sprawić by odbiorca chciał chociaż na chwilę zanurzyć się w opowieściach, które im zaproponuje.

Towarzyszą jej: Michał Ciesielski (p), Jarek Stokowski (b) i Łukasz Łapiński (p).

Alicja Serowik – wokalistka jazzowa. Pochodzi z Turośli w województwie podlaskim. Jest absolwentką kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Akademii Muzycznej w Gdańsku (klasa śpiewu Grzegorza Piotrowskiego). Miała przyjemność współpracować z mistrzami polskiego jazzu, m.in. z Cezarym Paciorkiem, Maciejem Sikałą i Adamem Wendtem; wystąpiła z Big Bandem Jana Konopa w ramach Świata Miasta Gdańsk; brała też udział w cyklu koncertów pod egidą Jerzego Satanowskiego. Regularnie współpracuje z zespołem Piosenka Anatomiczna Małgorzaty Ciepłuch oraz z big-bandem Andreas WOAK Band z Białegostoku. Jest laureatką licznych konkursów i przeglądów wokalnych, m. in. III Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenek Jacka Cygana (Grand Prix i Nagroda Publiczności) i XI Ogólnopolskiego Festiwalu „Sing, Jazz, Blues” w Białymstoku (I nagroda). Jako aktorka i tancerka zadebiutowała w musicalach „Szansa” i „Dym” wystawianych w Teatrze Dramatycznym im. A. Węgierki w Białymstoku.

Obecnie kontynuuje studia magisterskie pod kierunkiem Krystyny Stańko w Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Gdynia Ladies’ Jazz Festival u Muzyk’uff ul. Derdowskiego 9-11 Gdynia, 12 i 13/07. g. 21:00. Zapraszamy.