Zapraszamy Was na jutrzejszy koncert Trio – Małkowski, Kasperek, Wójciński. Koncert odbędzie się w warszawskim klubie kosmos, kosmos o godz. 21:00. Wstęp 15 zł. Poniżej krótkie biografię artystów.

Ksawery Wójciński – niezwykle wszechstronny, klasycznie wykształcony kontrabasista, swobodnie poruszający się w stylistykach sięgających od muzyki dawnej po współczesną muzykę improwizowaną. Wójciński dysponuje bardzo charakterystycznym, głębokim dźwiękiem i wyjątkowym poczuciem rytmu, przywołując na myśl wielkich kontrabasistów afroamerykańskich.

Jego wirtuozowska technika smyczkowa pozwala mu na prowadzenie partii melodycznych wchodząc w równoprawny dialog z solowymiinstrumentami. Współpracuje m.in. z Klausem Kugelem, Michaelem Zerangiem, Raphaelem Rogińskim, Mikołajem Trzaską.

Jan Małkowski – improwizator, samouk, chciałby pozostać w swoim graniu na etapie dziecięcego bazgrolenia lub spontanicznego tańca; od lat współpracuje z perkusistą Michałem Kasperkiem, ich wspólna gra jest odzwierciedleniem życiowego tętna, z którym są ‘tu i teraz’, poddają się bryzganiu i szkwałom codzienności; od roku współpracuje z Ray’em Dickaty, z którym współtworzy improwizujący zespół Infant Joy.

Michał Kasperek – bębnista. Jego dewiza brzmi: „Tylko proste serce sprosta gmatwaninie spraw”. Muzyka którą gra jest dla niego odtrutką na uwierające ramy i kategorie życia współczesnego. Mówi także: „Gram wbrew rozsądkowi, z potrzeby serca, z potrzeby ciągłego ruchu”. Od lat grywa z Jankiem Małkowskim. Współtworzy improwizowany skład INfant Joy.