Soundcheck Pardon

inf./fot. prasowe

Prawdziwy Jazz! Znakomici Muzycy! 10 lat razem na scenie!! Nie jest tajemnica, ze jak tylko się pojawiła okazja zorganizowania koncertu “Soundcheck” w Warszawie, bez wahania i z ogromną radością udało nam się potwierdzić ten koncert właśnie w “Pardon, To Tu”. Dzisiaj (17.06.2013 r.) o 20:30 na scenie przy pl. Grzybowskim rozbrzmiewać będzie muzyka kwartetu w składzie: Maciej “Kocin” Kociński – sax; Krzysztof Dys – piano; Andrzej Święs – bass; Krzysztof Szmańda – drums

Zespół Soundcheck – kwartet jazzowy, który powstał w 2002 roku. Repertuar zespołu to przede wszystkim kompozycje saksofonisty Macieja “Kocina” Kocińskiego, ale także pozostałych członków grupy. Soundcheck koncertował w klubach i na festiwalach w Polsce i za granicą. Na swym koncie ma cztery autorskie płyty, które otrzymały bardzo pozytywne recenzje w wielu krajach Europy:

  • Soundcheck I (2005)
  • Soundcheck II (2007)
  • Soundcheck III druglum (2010)
  • Soundcheck & Aga Kiepuszewska – Marysia – wiersze z Kazachstanu (2011)

W 2010 specjalnie dla prenumeratorów czasopisma Jazz Forum stworzono kompilację utworów z pierwszych dwóch płyt, którą wydano pod nazwą Soundcheck – Reperkusje. Muzycy wzięli również udział w nagraniu albumu Lena Piękniewska & Soundcheck – Kołysanki na Wieczny Sen (2012).

W 2011 roku Maciej “Kocin” Kociński został nominowany do Nagrody Muzycznej Fryderyki w kategorii jazzowy kompozytor roku za album “Soundcheck III druglum”, a w 2012 roku w tej samej kategorii za album “Marysia – wiersze z Kazachstanu”. Zespół występuje również w wersji pomniejszonej o instrument harmoniczny pod nazwą “Kocin Kociński Trio” (Kociński-Święs-Szmańda), który gościł już w zeszłym roku w “Pardon, To Tu”. W tym składzie nagrali płytę “Proverbs 3:5” (2013), na której gościnnie wystąpili Kuba Badach i Patrick Jiya. Wszechstronne wykształcenie, spore doświadczenie, szerokie muzyczne zainteresowania sprawiły, że muzycy wypracowali indywidualny styl i brzmienie.

Do tej pory muzycy współpracowali z takimi artystami jak:

Zbigniew Namysłowski, Adam Pierończyk, Kuba Stankiewicz, Grzegorz Nagórski, Jan „Ptaszyn” Wróblewski, Artur Dutkiewicz, Joachim Mencel, Piotr Żaczek, Jacek Kochan, Oleg Kireyev, George Garzone, Lee Konitz, Frank Parker, Maria Schneider, Kuba Badach, Krzysztof Herdzin, Ewa Bem. Więcej informacji o zespole możesz naleźć tutaj i tutaj.

Wstęp: 20 pln