W piątkowy wieczór (7 czerwca) miał miejsce finał projektu Fundacji Oświatowej EKOLA “Kropli Afryki”. Projekt ten ma na celu przybliżenie uczniom tradycje ludności afrykańskiej oraz propagowanie tolerancji wobec odmienności kulturowej. Organizatorzy zwrócili także uwagę na największy problem – brak dostępu do pitnej wody w Afryce. Dlatego też we współpracy z Fundacją „Water is Right” podczas koncertu finałowego zbierane były  pieniądze na urządzenia Water Box. Ten międzynarodowy projekt edukacyjny  zwieńczył koncert finałowy na wrocławskiej Wyspie Słodowej. 7 czerwca na scenie wystąpili artyści Teatru Muzycznego Capitol z repertuarem z musicalu “Hair” i zespół Mikromusic.

Mikromusic zaczęło grać trochę po godz. 21:00. Był to pierwszy po dłuższej przerwie występ przed wrocławską publicznością. Zespół wykonał w większości utwory z najnowszej płyty, takie jak: “Za mało”, “Pod włos” czy “Sopot”. Nie mogło zabraknąć także ich ostatniego hitu “Takiego chłopaka”, który tłumnie porwał do śpiewania zgromadzonych fanów. Poza nowościami można było usłyszeć utwory z wcześniejszych płyt. Z trzeciego krążka “Sova”, zespół wykonał “Jesień”, “Oczko” oraz “Niemiłość 2”.  Z “Sennika” mogliśmy usłyszeć jedynie “Świat oddala się ode mnie”. Z wydanego w 2006 roku debiutu zespół zagrał “Oddychaj” oraz w całkiem nowej aranżacji z “rockowym pazurem”, utwór “Wigilia”.

Dobrym podsumowaniem występu będzie tytuł pierwszego utworu jaki zespół wykonał podczas tego krótkiego koncertu – “Za mało”. Pozostaje tylko czekać na zapowiadaną w październiku trasę promującą “Piękny koniec“.

Poniżej możecie zobaczyć fotorelację.

[nggallery id=178]