inf./fot. prasowe

13 czerwca o godzinie 20.00 Krzysztof Gostkowski nowatorskiego stylu, będącego zlepkiem muzyki jazzowej i rozrywkowej, zaprasza do klubu Harenda, na koncert promujący swój nowy autorski projekt muzyczny.

Do sukcesów młodego muzyka, niewątpliwie zaliczyć można udział w Festiwalu Muzyki Fryderyka Chopina (październik 2010), współpraca, podczas indywidualnych warsztatów pianistycznych, z Leszkiem Możdżerem, a także zwycięstwo w konkursie Queen Elizabeth Piano Competition w kategorii Unranked Laureates za najlepsze improwizowane kompozycje jazzowe. Obecnie artysta przygotowuje się do tegorocznych konkursów jazzowych i pracuje nad nowym projektem solowym. Wydanie płyty, na której pragnie zaprezentować własny, dojrzały, nowatorski styl, zaplanowane jest na początek 2014 roku. Trzeci album w dorobku muzyka (pierwszy ,”Something Impressions by Krzysztof Gostkowski”, ukazał się w roku 2010, drugi – “GP Jazz” dwa lata później) promować ma międzynarodowa trasa koncertowa. Zanim jednak to nastąpi, Krzysztofa Gostkowskiego usłyszeć i zobaczyć będzie można na koncercie 13 czerwca.

Gostkowski naukę gry na tym instrumencie rozpoczął dość późno, bo w wieku lat 15, jazzem zaś zainteresował się dopiero jako maturzysta. Fakt, iż w wieku 23 lat może poszczycić się dwoma wydanymi albumami, współpracą z wybitnymi muzykami, udziałem w konkursach, warsztatach, koncertach, świadczy o wyjątkowym talencie w komponowaniu, aranżowaniu i interpretowaniu muzyki, a także rzadko spotykanej intuicji i wrażliwości. Nie bez znaczenia jest także fakt, iż sukces, który osiągnął Krzysztof Gostkowski, podparty jest ciężką pracą, charyzmą i ambicjami.
Krzysztof Gostkowski urodził się 15 stycznia 1990 roku w Goleniowie. W roku 2009 zamieszkał w Zielonej Górze, gdzie od 2010 roku jest studentem wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego w klasie fortepianu Jakuba Stankiewicza i w klasie dyrygentury profesor Janiny Nowak. Ponadto, w roku ubiegłym, ukończył klasę wokalistyki klasycznej u dr hab. Jolanty Sipowicz. Z początkiem 2009 roku współpracował przez krótki okres czasu z zespołem The Positive, jako aranżer.

TERMIN: 13 czerwca 2013 (czwartek), Klub Harenda, Krakowskie Przedmieście 4/6, Warszawa

START: 20:00; BILETY: Przedsprzedaż: 15 zł (dostępne w klubie Harenda) oraz 20 zł w dniu koncertu.