Jak co tydzień serwujemy Wam podsumowanie OLiS, jest to zestawienie 50. najchętniej kupowanych płyt w naszym kraju. W piątkowym notowaniu rozkład sił przedstawiał się następująco: 13 nowości, 12 awansów, 22 spadki, 3 artystów zachowało swoją pozycję sprzed tygodnia.

Kazik Staszewski z zespołem Kult i ich ostatnim krążkiem “Prosto” nie zagościł na długo na pozycji lidera. Po tygodniu zanotował spadek na 3. pozycję. Dwa pierwsze miejsca należą do Anny German. Wydawnictwo “40 Piosenek” stało się niekwestionowanym liderem, tuż za nią uplasowała się kompilacja “Złota Kolekcja”. W bieżącym notowaniu zanotowaliśmy “wysyp nowości”, które wprowadziły ożywienie w czołowej 50. Nas najbardziej cieszą: Daft Pank “Random Access Memories” (najwyżej notowana nowość w tym tygodniu – miejsce 4.), oraz “ChillOut 8 P.M.” (miejsce 38.), przypomnijmy, że nasz portal objął patronat na składanką.

Anna German pozostaje niekwestionowanym liderem zestawienie, pojawiające się kolejne kompilacje, “właściwe albumy” ukazujące twórczość artystki święcą triumf popularności. Niemniej jednak coraz częściej pojawiają się również nowości, których wysyp (w bieżącym notowaniu 13, w poprzednim 11) wprowadza ożywienie “stawki”. Jesteście ciekawi jak wygląda pełne zestawienie OLIS, możecie znaleźć je tutaj. Zapraszamy Was za tydzień.