fot. Weronika Pawłowska

Teatr Pijana Sypialnia pracuje obecnie nad pierwszą edycją Festiwalu Teatralnego WrzAWA. Opowiemy o współczesnej Warszawie. Dużo muzyki na żywo. Na scenie 25 artystów. Spotkajmy się na niezwykłym patio budynku PAST-y w samym sercu Warszawy!. Miło nam poinformować, iż JazzSoul.pl objął sowim patronatem imprezę.

WrzAWA będzie pierwszą imprezą teatralną w Polsce korzystającą z przestrzeni letniej miejscówki. U nas spektakle będzie można oglądać w absolutnie luźnej atmosferze ;) Tradycyjną fotelową widownię zastąpią poduszki, leżaki i trawa. Na początek Wielka Premiera: Jednym z najważniejszych wydarzeń WrzAWY będzie premiera Wodewilu Warszawskiego w wykonaniu Teatru Pijana Sypialnia. W widowisku weźmie udział 20 aktorów, zespół muzyczny i dj. Będzie to muzyczna opowieść o współczesnej Warszawie. Multimedialną scenografię spektaklu oraz graficzną odsłonę festiwalu tworzy Lech Maślankiewicz. Stylizacje i kostiumy powstają we współpracy z Pakamerą i Example. Choreografia będzie dziełem Izabeli Massalskiej. Szefem muzycznym projektu jest Daniel Zieliński. Reżyseruje szef artystyczny Pijanej Sypialni – Staszek Dembski. Pracę nad premierą rozpoczęły się wiele miesięcy temu. Organizatorzy w ramach festiwalu zaprezentują również komedię muzyczną “Wyjowisko”, a o wschodzie słońca zagrają “Osmędeuszy” Mirona Białoszewskiego.

Teatry z całej polski – ostatnie trzy dni WrzAWY, to konkurs na najciekawszy spektakl. Od połowy maja będzie można poznać zasady rekrutacji do konkursu. Będą mogli wziąć w nim udział nieinstytucjonalne teatry tworzone przez młodych ludzi z całej Polski. Na okres festiwalu powstanie miasteczko namiotowe, w którym będą nocować artyści. W skład jury artystycznego wejdą znani aktorzy, krytycy teatralni i reżyserzy. W ciągu dnia będzie można wziąć udział otwartych warsztatach teatralnych. Wieczorami Miasto Cypel wypełnią uliczni grajkowie.

WrzAWA, to także imprezy towarzyszące m.in. koncerty. Będzie można zajrzeć za kulisy teatru, porozmawiać i bawić się z aktorami i twórcami spektakli. Wydarzenie będzie miało charakter medialny. Pora zauważyć, jak wiele cudownych zjawisk artystycznych dzieje się wokół nas! Kryzys finansowy nie oznacza kryzysu młodości i wyobraźni!

Do zobaczenia 4 lipca na uroczystej gali otwierającej pierwszą edycję Festiwalu Teatralnego WrzAWA!