Już jutro Sztuki&Sztuczki odwiedzi niezwykła artystka – Pani Galewska! Spotkanie będzie podzielone na dwie części. W pierwszej wykona solo znaczną część swojej świeżutkiej płyty pt. „The Best Of”. W drugiej zgodnie z maksymą „pokaż mi swoją płytotekę, a powiem Ci kim jesteś” zaprezentuje swoje ulubione nagrania i co nie co o nich opowie. Tym samym zapoczątkuje nowy cykl w Sztukach&Sztuczkach – czyli Muzyka Muzyka, podczas którego będziemy zaglądać na półki muzyków, aby dowiedzieć się co ich ukształtowało i jaki jest ich muzyczny rodowód oraz otworzy w Warszawie cykl ogólnopolskiej akcji Wino-Granie 2013.

kilka słów o artystce:
Aleksandra Galewska – Edukację muzyczną i tym samym niekończącą się przygodę z muzyką rozpoczęła mając 6 lat. Pierwszym instrumentem były skrzypce. Grała muzykę klasyczną w orkiestrze, również w kwartecie smyczkowym.
Po latach jednak urosła znacznie i skrzypce zamieniła na kontrabas. Wpłynął na zmianą instrumentu niewątpliwie fakt, iż przypadkowo poznała muzykę jazzową i wszechobecne w niej burczenie i dudnienie kontrabasu. W trakcie poznawania tajników tego gigantycznego instrumentu śpiewała w chórach, nauczyła się podstaw gry na gitarze i zachciała też okiełznać gitarę basową. Zafascynowana muzyką wschodu miała okazje grać muzykę arabską, ale również naszą polską muzykę góralską i folkową (na skrzypcach i kontrabasie). Po latach penetrowania tajników teorii muzyki przeniosła się do Gdańska, gdzie dana jej została możliwość rozpoczęcia studiów na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej – wokalistyka jazzowa.

W okresie gdańskim basistka w Jan Konop Big Band. Obecnie pracuje jako pedagog specjalny z osobami upośledzonymi, pisze własną muzykę, studiuje na akademii muzycznej w katowicach wokalistykę jazzową na V roku, w charakterze osoby odpowiedzialnej za dźwięki, odgłosy, tło muzyczne przy pomocy fortepianu współpracuje z kolektywem kabaretów warszawskich – grupa improwizujaca „dźwięk dż”. Od roku mieszka w Warszawie i tonie w radości, że wszystko jej się tak pięknie składa w całość oraz, że może rozwijać się w tej dziedzinie, która ją najbardziej interesuje.

koncert: PANI GALEWSKA
29.04.2013, środa, Sztuki & Sztuczki, Warszawa
bilety: 15 zł, (10 zł dla osób okazujących karnet „Wino-Granie”)