Mamy przyjemność przedstawić Wam podsumowanie 50. najchętniej kupowanych płyt w naszym kraju. Zestawienie OLIS ukazuje się w cyklu cotygodniowym i powstaje w oparciu o sprzedaż płyt na terenie naszego kraju. W piątkowym notowaniu rozkład sił przedstawiał się następująco: 11 nowości, 9 awansów, 30 spadków, nikt nie obronił swojej pozycji sprzed tygodnia.

Mamy nowego lidera, po kilku tygodniach dominacji “Złotej Kolekcji” Anny German (spadek na 4. pozycje) został nim Kazik Staszewski z zespołem Kult ze swoim najnowszym wydawnictwem “Prosto”. Druga lokata należy do Anny German “40 Piosenek”, a strefę medalową zamyka wydawnictwo “Muzyka Radia Zet vol.4”. W bieżącym notowaniu wysyp nowości, które ożywiły “stawkę”, a wśród nich najbardziej nas cieszą: Zaz “Retro Verso” (miejsce 5.), ścieżka dźwiękowa do filmu “The Great Gatsby” (miejsce 14.) oraz Marika z “Chill Zet Live Session”.

Każde zestawienie OLIS przynosi coś nowego, niektórzy artyści opuszczają 50. najchętniej kupowanych płyt w naszym kraju (np. Adele z krążkiem “21” pożegnała się w zeszłym tygodniu, po ponad 115 tygodniach obecności)., ale takiego powrotu do twórczości jednej z najsłynniejszych piosenkarek na świecie nikt się nie spodziewał, a zasługę w tym miał serial o Annie German. Serial święcił triumfy, co tydzień skupiał miliony widzów przed ekranami, ale wszystko się kończy tak też jest z serialami, ale fenomen artystki nadal trwa. Dzięki temu ukazują się wznowienia kolejnych wydawnictw z twórczością artystki, w obecnym zestawieniu jest, aż 6! płyt z wykonaniami utworów Anny German (odpowiednio 2,4,6, 22, 23 oraz 36 miejsce). Jesteście ciekawi jak wygląda pełne zestawienie OLIS, możecie znaleźć je tutaj. Zapraszamy Was za tydzień.