inf. prasowe/fot. screen video

Kawałek „Niebieski” zapowiada nowy album Natalii NATU Przybysz „Kozmic Blues: Tribute To Janis Joplin”. Zdjęcia do teledysku (premiera odbyła się dzisiaj w Onet.pl) zrealizowano w Wiedniu. W wideo wystąpiła mama artystki. Natalia tak wspomina pobyt w stolicy Austrii: – Wyjątkowy dzień z mamą w Wiedniu w towarzystwie fotografa, którego pracami zachwycam się od dawna. Megaspontaniczna produkcja. Ekipa filmowa: trzy osoby – ja, mama i Bartek Pogoda.

Kołysząca piosenka „Niebieski”, w stylu kojarzącym się z Janis Joplin, z piękną solówką na harmonijce ustnej, jest jedynym autorskim utworem na albumie „Kozmic Blues: Tribute To Janis Joplin”, który wypełniły interpretacje kompozycji z repertuaru niezapomnianej wokalistki. Muzykę do „Niebieskiego” napisał Jurek Zagórski, gitarzysta towarzyszący artystce na koncertach, zaś tekst jest autorstwa NATU.

Przypomnijmy, że piosenka „Niebieski” została zakwalifikowana do finałowej dziesiątki konkursu „SuperPremiery 2013” na 50. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Utwory wybrano spośród ponad 250 nadesłanych przez twórców z całej Polski!

Konkurs „SuperPremiery 2013” otworzy 14 czerwca 50. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. NATU zaśpiewa właśnie 14 czerwca. Artystka ma szansę na jedną z nagród przyznawanych przez: TVP1, radiową Jedynkę „Super Express” i TVP HD.

Album „Kozmic Blues: Tribute To Janis Joplin” ukaże się 3 czerwca 2013 nakładem Warner Music Poland. JazzSoul.pl objął patronat medialny nad wydawnictwem.

Niecierpliwi fani będą mieli okazję kupić album wcześniej, na nadchodzących koncertach NATU:
24 maja 2013 – Wrocław, Juwenalia 2013, Wyspa Słodowa
25 maja 2103 – Warszawa, Cafe Kulturalna
26 maja 2013 – Kraków, Bluesroads Festival, Klub Żaczek