brzeszczynski2

Już dzisiaj w Some Place Else kolejny znakomity koncert! Tym razem na scenie klubu zaprezentuje się Jacek Brzeszczyński z zespołem.

Jacek to wokalista jazzowy, instrumentalista, kompozytor, aktor scen muzycznych. Absolwent Wydziału Wokalistyka Jazzowa Akademii Muzycznej w Katowicach.

Brał udział w dużych produkcjach musicalowych i rozrywkowych: “West Side Story” (Bernardo), “Jesus Christ Superstar” (Św. Piotr), “Skrzypek na dachu” (Mendel), “Dyzma Musical” (Antoniewski), “Rent-Musical” (Roger). Koncertował m.in. z Ewą Bem, Krystyną Prońko, Grażyną Łobaszewską, Maciejem Maleńczukiem, Januszem Radkiem. Występował wielokrotnie jako solista z Big Bandem Mirosława Kaszuby i sekcją smyczkową Filharmonii Zabrzańskiej.

W 2008 r. zdobył uznanie w smooth-jazzowym projekcie “The-moons” koncertując na scenach jazzowych całej Polski. Fascynat twórczości Stinga i autor pracy: „Wpływ filozofii buddyjskiej i religii chrześcijańskiej na życie i twórczość Stinga”.

Współtwórca muzyki do filmu „Do dna” w reżyserii Macieja Głowińskiego. Dzięki swojej wszechstronności wokalno-aktorskiej udziela się w produkcjach telewizyjnych i teatralnych m. in. udział w spektaklu ” Haśka” poświeconym Halinie Poświatowskiej. Charyzmatyczna osobowość, niepowtarzalna barwa głosu oraz elastyczność stylistyczna pozwala mu swobodnie poruszać się w takich gatunkach jak: soul, jazz, r&b, pop, blues. Śpiewa także piosenki Cohena. Od roku 2008 zajmuje się szkoleniem młodych wokalistów w swoim studiu “Natural Voice”. Pracuje nad autorskim projektem, który ukaże się na początku 2013 r.

Start koncertu o godz. 19:00, wstęp wolny!