Rob Clearfield-plakat

Wypieki Kultury (ul. Stolarska 2/4, 100m od ronda Żaba) uruchamiają cykl jazzowych koncertów pod hasłem „Baker Jazz House”. Jako pierwszy jazzowe dźwięki w nowym miejscu na kulturalnej mapie Warszawy zagra znakomity amerykański pianista Rob Clearfield, a gościnnie wesprze go od lat koncertująca w USA polska wokalistka, Grażyna Auguścik.

Koncert odbędzie się 23 maja, godz. 20:00, Wypieki Kultury, ul. Stolarska 2/4
Wstęp: 30 zł

Wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/498377760230083/

Rob Clearfield – pianista. Rodowity obywatel Chicago, już od wczesnego dzieciństwa interesował się różnymi stylami muzycznymi. Studiował muzykę klasyczną, jednak zawsze fascynowała go improwizacja. Wśród swoich muzycznym bohaterów wymienia często tak różne postaci jak Johannes Brahms, Brad Mehldau, Herbie Hancock, Radiohead i wielu innych. Jest członkiem zespołów District 97, Matt Ulery’s Room, Outertown i Hood Smoke.

Nagrywał i koncertował między innymi z Johnem Wettonem, Bobem Mosesem, Joe Sandersem, Gregiem Wardem i wieloma innymi muzykami. Od lat współpracuje z Grażyną Auguścik. Komponuje muzykę kościelną, filmową (ostatnio „The Lost Remake Of Beau-Geste”) i realizuje specjalne zamówienia na kompozycje współczesne. Ma na swoim koncie 4 autorskie albumy.

W Polsce koncertował dotąd jako muzyk towarzyszący gwieździe. Tym razem to on będzie głównym bohaterem wieczoru.

Grażyna Auguścik – jej artystyczny życiorys to opowieść o skromnej do dziś dziewczynie ze Słupska, która muzyczną podróż rozpoczęła od nauki gry na gitarze w lokalnej szkole muzycznej. W latach 80-tych, po osiągnięciu wielu sukcesów na polskich scenach zdecydowała się wyjechać na studia do Berklee College of Music w Bostonie i zanim skończyła tę jedną z najsłynniejszych jazzowych szkół świata zdążyła już na dobre zaistnieć na najbardziej konkurencyjnym z jazzowych rynków.

Od dawna mieszka na stałe w Chicago. Często gra również koncerty w Polsce. Potrafi uwieść największe sale koncertowe wypełnione po brzegi wymagającą publicznością, jak i dać z siebie wszystko dla kilkunastu osób. Kocha muzykę, od lat będąc jej oddana bez reszty.

Grażyna Auguścik od lat współpracuje z młodymi muzykami z Chicago. Kiedy ma okazję, chętnie gra też z największymi nazwiskami. Śpiewała między innymi z Jimem Hallem, Johnem Medeskim, Michaelem Breckerem i Patricią Barber.

Jak sama powiedziała: „głos jest potęgą”, a ci, którzy przychodzą po raz pierwszy na jej koncert na zawsze zostają jej wielbicielami.