Kreacja_NOC MUZEÓW_Plakat 1_29.04_ver2

W sobotę i niedzielę 18 i 19 maja Stołeczna Estrada wraz z partnerami zaprasza na wyjątkowy weekend do Łazienek Królewskich, gdzie będzie można posłuchać piosenek pochodzących z projektu „Nowa Warszawa” oraz zatopić się w muzykę Fryderyka Chopina w ogrodzie wokół pomnika kompozytora, który zostanie udostępniony po rewitalizacji.

Stołeczna Estrada od kilku lat organizuje wieczorne koncerty w ramach Nocy Muzeów w najpiękniejszym ogrodzie w centrum Warszawy. Tym razem wspólnie z Muzeum Łazienki Królewskie oraz PZU, które objęło mecenat nad wydarzeniem zaprosi na wyjątkowy projekt „Nowa Warszawa”, z udziałem Stanisławy Celińskiej, Bartka Wąsika i Royal String Quartet. Doskonałe, nowe aranżacje znanych utworów T.Love, Czesława Niemena czy Bajmu spotkały się z dużym uznaniem branży muzycznej i podbiły serca publiczności. Ten starannie dobrany zestaw piosenek jest muzycznym niezbędnikiem każdego mieszkańca i miłośnika stolicy. Jest podróżą przez liryczne, heroiczne i sentymentalne zakamarki Warszawy. Z pewnością hipnotyczny głos Stanisławy Celińskiej zabrzmi wyjątkowo w tej przepięknej scenerii, jaką jest serce Łazienek Królewskich. Scena na której wystąpią artyści będzie ustawiona na Stawie Południowym (przy Amfiteatrze). Widownię stanowić więc będzie całe otoczenie stawu. Koncert rozpocznie się o godzinie 21.30. To już piąty rok kiedy wielbiciele dobrej muzyki spotykają się w Łazienkach Królewskich w Noc Muzeów.

W ten szczególny wieczór Stołeczna Estrada zaprasza na muzyczną ucztę, która będzie nie tylko inauguracją samej Nocy Muzeów, ale także zapowiedzią początku sezonu koncertowego w Łazienkach Królewskich. Dotychczas mogliśmy usłyszeć tutaj muzycznych gigantów – Deep Forest, Steve’a Hacketta, Randy Breckera, Włodka Pawlika, Michaela Nymana, Motion Trio, Leszka Możdżera, Annę Serafińską i Joannę Ławrynowicz.

Tym razem scena usytuowana będzie w nowymi miejscu – na Stawie Południowym (przy Amfiteatrze).

Patronami medialnymi są: Chilli ZET, Gazeta Wyborcza, gazeta.pl Warszawa, JazzSoul.pl, Twoja Muza, The Warsaw Voice.