markiewicz (1)

Już jutro odbędzie się koncert Małgorzaty Markiewicz & Michała Sołtana. Wydarzenie jest kolejnym koncertem, które proponuje klub Some Place Else. Start jak zwykle o godz. 19:00, wstęp wolny.

Na zbliżające się koncerty będzie mieli dla Was kilka niespodzianek, ale o tym dopiero przy następnym koncercie.

Małgorzata Markiewicz
Ma na swoim koncie diamentową płytę za album „Psałterz wrześniowy” Piotra Rubika i Zbigniewa Książka, promowaną w duecie z Januszem Radkiem; udział w prestiżowych koncertach w kraju i za granicą (Stany Zjednoczone, Niemcy, Irlandia) oraz nagrody na największych polskich imprezach muzycznych: Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu czy Sopot Top Trendy. Karierę muzyczną zaczęła 11 lat temu, wykonując piosenkę Violetty Villas „List do matki” w programie „Szansa na sukces”. Zwyciężyła w finale tego programu i jako najmłodsza uczestniczka wystąpiła w koncercie Debiutów Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu gdzie zdobyła nagrodę radiowej Jedynki.

Współpracowała m.in. z Jagodziński Trio, Zygmuntem Kuklą, Andrzejem Zielińskim , Adamem Sztabą, Grzegorzem
Jabłońskim, Grażyną Brodzińską, Zbigniewem Górnym. Obecnie studiuje na Wydziale Jazzu w Warszawie i przygotowuje pierwszą solową płytę.

Michał Sołtan
Ur. w 1985. Gitarzysta, kompozytor. „Jako dzieciak zaczynałem w zespole trash metalowym, potem był blues, prog-rock, fusion, aż w końcu jazz i jego okolice. Do szkoły muzycznej (absolwent Wydziału Jazzu ZPSM im. F. Chopina w Warszawie) trafiłem późno, pomogła mi usystematyzować wiedzę. Taki konglomerat stylistyczny jest dla mnie bardzo rozwijający i myślę, że to dobra droga – być otwartym nie na konkretny gatunek, tylko na muzykę w ogóle.”