hypnotic-brass-11inf./fot. prasowe

Go Ahead we współpracy z BangBang Production i Café Kulturalna zapraszają na niezwykły koncert! Już 29 maja do Warszawy zawita niezwykły kolektyw, Hypnotic Brass Ensemble. Po dotychczasowych zjawiskowych występach i niezwykle gorącym przyjęciu, bracia Cohran po raz kolejny rozgrzeją polską publiczność do czerwoności. Koncert będzie promować najnowsze wydawnictwa zespołu m.in. nagraną wspólnie z ojcem płytę „Kelan Philip Cohran & The Hypnotic Brass Ensemble” oraz “Bulletproof Brass”.

Opisywanie ich koncertów to niezwykle trudna sprawa, a pojawiające się epitety takie jak „huragan”, „sztorm”, „tornado” nawet w połowie nie oddają tego co się dzieje na scenie.

Czy Hypnotic Brass Ensemble zahipnotyzują po raz kolejny polską publiczność? To nie podlega jakiejkolwiek dyskusji! Ich poprzednie koncerty już obrosły legendą, zaś ich występy z Gorillaz i z Wu Tang Clanem, z którymi koncertowali podczas ich tournee, to zdecydowanie najlepsze momenty show.

Będą to pierwsze koncerty z nowym materiałem, który ukazuje się pod kuratelą Damona Albarna w wytwórni Honest Jon’s 21 maja 2013, tej okazji nie można przegapić!

Data: 2013-05-29 (środa)
Miasto: Warszawa
Miejsce: Cafe Kulturalna
Godziny: początek: 21:30
Cena biletów: 45 zł / 55 zł
Miejsca zakupu: www.ticketpro.pl, www.eventim.pl oraz www.ebilet.pl

Hypnotic Brass Ensemble to niezwykła „orkiestra dęta” założona w Chicago w 1999 roku. W skład zespołu wchodzi 8 braci dorastających w muzykalnej rodzinie trębacza Phila Cohrana – członka legendarnej Sun Ra Arkestra. Oprócz praktycznych umiejętności gry na instrumentach dętych, synowie wynieśli z domu także zamiłowanie do jazzowej awangardy, choć sami przyznają, że w pewnym momencie potajemnie słuchali pod kołdrą hip hopu, a ich idolami byli raperzy: Ice Cube i Eazy-E. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych, kiedy wszyscy ukończyli szkoły, postanowili, że od tej pory będą zarabiać na życie grając razem na ulicach. Wtedy też rozwinął się i ukształtował ich niepowtarzalny styl – połączenie jazzowej tradycji brass bandów, funkowej fantazji i hiphopowej wrażliwości.

Swoją nazwę zawdzięczają pewnemu przypadkowemu zdarzeniu podczas jednego z ulicznych występów w metrze, kiedy to elegancko ubrany mężczyzna przez kilka godzin słuchał ich koncertu, nie zwracając uwagi na kolejne odjeżdżające mu pociągi, aż w końcu podszedł do muzyków i powiedział: „You guys just hypnotized me”.

HBE zostali oficjalnie odkryci w 2005 roku w Londynie, kiedy grali jeden ze swoich ulicznych setów na Portobello Road, gdzie mieści się założona przez Damona Albarna wytwórnia Honest Jon’s. W 2007 roku zachwycili wszystkich swoją interpretacją utworu „Sankofa” Tony’ego Allena, nagranym na specjalną płytę z jego remiksami. W tym samym roku nagrywali z Erykah Badu i Maxwellem.

W maju 2009 roku ukazał się ich debiutancki krążek „Hypnotic Brass Ensemble”, na którym znalazły się przede wszystkim autorskie utwory HBE. Na perkusji gościnnie zagrali: Malcolm Catto z grupy The Heliocentrics, Sola Akingbola z Jamiroquai, a także sam Tony Allen. Swoją obecność na płycie zaznaczył także Flea z Red Hot Chilli Peppers oraz Damon Albarn. Ten ostatni, zachwycony talentem HBE, zaprosił ich do udziału w koncercie z okazji reaktywacji grupy Blur, który odbył się 2 lipca 2009 w londyńskim Hyde Parku.

Dalsza współpraca zaowocowała pojawieniem się Hypnotic Brass Ensemble na najnowszym albumie grupy Gorillaz, gdzie muzycy występuja gościnnie w trzech utworach, w tym wraz ze Snoop Doggy Dog’em w tytułowym Plastic Beach. Obecnie grupa koncertuje promując najnowszy album nagrany wspólnie z ojcem , dla wytwórni Honest Jon’s dowodzonej przez Damona Albarna , ukazujący się 21 maja.

Skład zespołu:
Gabriel Hubert (Hudah) – trąbka
Saiph Graves (Cid) – puzon
Tycho Cohran (LT) – suzafon (tuba marszowa)
Amal Hubert (Baji) – trąbka
Jafar Graves (Yosh) – trąbka
Seba Graves (Clef) – puzon
Tarik Graves (Smoov) – trąbka
Uttama Hubert (Rocco) – eufonium (tuba barytonowa)