Tony Bennett i Dave Brubeckinf./fot. prasowe

Byli pionierami jazzu XX wieku, wieloletnimi przyjaciółmi i artystami nagrywającymi dla tej samej wytwórni, ale tylko jeden raz wystąpili razem.

Tony Bennett i Dave Brubeck w 1962 roku w samym sercu Waszyngtonu wystąpili razem na koncercie, który stał sie legendą. Ponad 50 lat później, Columbia Records i Legacy Recordings z dumą prezentują album „Bennett & Brubeck: The White House Sessions, Live 1962” stanowiący zapis tej jedynej i niepowtarzalnej nocy w historii światowego jazzu.

Tytani jazzu do czerwoności rozgrzali tłumy publiczności przybyłe na ten koncert. Utwory “Take Five” oraz “Castilian Blues” Brubecka czy standardy Bennetta “San Francisco,” “One for My Baby,” “Lullaby of Broadway” czy “That Old Black Magic” zabrzmiały tej nocy z niezwykłą mocą.

Album zawiera zremasterowany zapis koncertu „duetu marzeń” odzyskany z niedawno odnalezionych w archiwum Sony Music oryginalnych taśm. Płyta ta, to pozycja obowiązkowa i jeden z najważniejszych albumów, który powinien znaleźć się w kolekcji każdego fana jazzu.

1. Introduction of Dave Brubeck Quartet by William B. Williams
2. Take Five
3. Band Introductions
4. Nomad
5. Chopin Theme
6. Castilian Blues
7. Introduction of Tony Bennett by William B. Williams
8. Just In Time
9. Small World
10. Make Someone Happy
11. Rags To Riches
12. One For My Baby (And One More For The Road)
13. I Left My Heart In San Francisco
14. Lullaby Of Broadway
15. Chicago
16. That Old Black Magic
17. There Will Never Be Another You
18. Closing Announcement by William B. Williams