Bilal w „A Love Surreal” zabierze Cię w enigmatyczną podróż do najdalszych zakątków muzycznego (surrealistycznego) świata, niekiedy trochę zapomnianego, niekiedy jeszcze nieodkrytego.

bilal

Artystę uważa się za jednego z głównych przedstawicieli nurtu neo-soul. Tytuł zacny, ale w jego przypadku jednocześnie trochę krzywdzący. Od wydania jego debiutanckiego albumu słychać, że artysta na przekór wszystkim i wszystkiemu wyłamuje się ze schematów i konwenansów. Wypracował specyficzny styl, którego określanie neo-soulem może stanowić jedynie jedną z cech charakteryzujących. Odwołując się do pierwszego wydawnictwa “1st Born Second” Bilal poprzeczkę postawił dosyć wysoko.  Kolejnymi albumami udowadnia swój znakomity kunszt oraz wysoki poziom.

Album prawie w całości został przez niego napisany i wyprodukowany. W tej technice Bilal osiągnął swego rodzaju geniusz. Jego muzyka nie jest łatwa w odbiorze, ale niech Cię to nie zniechęca! Bilal prezentuje i przekazuje słuchaczom pełen wachlarz emocji, dzięki czemu album jest wielowymiarowy brzmieniowo i tekstowo. Dźwięki jazzu, funku, rocku i soulu eskalują niepostrzeżenie i mieszają się w spójną całość. Od psychodelicznych i niekiedy frustrujących momentów w płynny sposób przechodzi do romantycznych i łagodnych nastrojów.

Kolejnym atutem Bilala jest mistrzowski wokal, który po kilkukrotnym przesłuchaniu albumu nie nudzi, lecz uzależnia.

Album “A Love Surreal” stanowi niezwykłe dzieło muzycznej kreatywności i wrażliwości.