Warsaw Improvisers Orchestra

Po znakomitych dwóch odsłonach, w Światowym Dniu Jazzu, zapraszamy na trzecie spotkanie z WARSAW IMPROVISERS ORCHESTRA.

Warsaw Improvisers Orchestra jest zespołem oddającym się spontanicznemu tworzeniu muzyki wolnej improwizacji w wielkiej skali. Projekt ten powstał po to, aby umożliwić muzykom granie w dużym, improwizującym zespole. W ramach projektu znajdzie się również możliwość pracy w mniejszych składach: duetach, triach, kwartetach, kwintetach.

Warsaw Improvisers Orchestra będzie spotykać się raz w miesiącu w klubie Sztuki & Sztuczki. Muzycy zainteresowani koncertami, powinni z odpowiednim wyprzedzeniem zgłaszać chęć udziału w wydarzeniu – w poście poniżej. Uczestnicy mogą wnosić do projektu nuty, pomysły dyrygenckie, kompozycje, itd. Nie zapewniamy żadnego instrumentarium; każdy muzyk przynosi ze sobą sprzęt.

Pomysłodawcą projektu jest saksofonista Ray Dickaty, z wykształcenia rzeźbiarz. Jest aktywnym członkiem polskiej i światowej sceny muzyki improwizowanej i free jazzowej. Wierzy w emancypacyjną funkcję sztuki awangardowej. Dzięki swojej wrażliwości i otwartości integruje muzyków z różnych środowisk, powołując do życia niezliczone projekty muzyczne w Krakowie, Gdańsku i Warszawie. Nagrywał ze Spiritualized i Monshake. Obecnie gra w takich projektach jak Loka, Osaka Vavuum, Solar Fire Trio, Eclipse Trio, Infant Joy.

WARSAW IMPROVISERS ORCHESTRA
wtorek, 30 kwietnia
godz. 20:00
wstęp 15 zł
ul. Szpitalna 8A