CocoRosie_Rodrigo_Jardoninf. prasowe/fot. Rodrigo Jardon

Niezwykle charyzmatyczne siostry Cassady, COCOROSIE, po prawie roku powracają do stolicy Dolnego Śląska ze swoim koncertem! Już w czerwcu wystąpią na scenie City Sounds w ramach trasy promującej ich najnowszy album „Tales of a Grass Widow”.

Tylko do końca kwietnia bilety na wrocławski koncert można nabyć w specjalnej cenie 80 zł!

Duet CocoRosie, powstał w Paryżu i już od ponad dekady przyciąga uwagę swoim szerokim spektrum muzycznych inspiracji, zarówno tymi czysto muzycznych (od hip-hopu i reggae, po folk i operę), jak i tymi bardziej społecznymi, związanymi z tematyką tekstów piosenek. Poza swoim niezwykle barwnym, muzycznym talentem, siostry Cassady, od dłuższego już czasu gorzko i celnie punktują absurdy i niesprawiedliwość współczesnego świata.

Muzyka CocoRosie to intymny i niekończący się magiczny dialog dwóch spokrewnionych, choć jakże odmiennych osobowości sióstr, Sierry i Bianki. We Wrocławiu pojawią się w ramach swojej trasy koncertowej, promującej ich najnowszy, już piąty album „Tales od a Grass Window”. CocoRosie to jedno z najbardziej charyzmatycznych objawień sceny art-folkowej. Siostry Cassady, równie urocze jak i ekscentryczne, wykonują muzykę z pogranicza takich gatunków muzycznych jak trip hop, indie rock, czy dream pop tworząc klimat baśni na scenie.

Najnowszy album „Tales Of A Grass Widow” Sierra i Bianca Cassady nagrały pod okiem islandzkiego producenta Valgeira Sigurossona, znanego przede wszystkim ze współpracy z Björk, múm czy Leslie Feist. Mająca pod koniec maja premierę płyta składać się będzie z 11 kompozycji, tradycyjnie obfitujących w ciekawe muzyczne połączenia. Gościnnie w dwóch kawałkach będzie można usłyszeć wieloletniego przyjaciela sióstr, Anthony’ego Hegarta, organizatora londyńskiego Meltdown Festival. Ich pierwszy singiel „Gravediggress” już wzbudza duże zainteresowanie zarówno wśród krytyków, jak i fanów tego avantfolkowego składu. Ich piosenki, będące przedłużeniem dzieciństwa, powracają ze wzmocnioną siłą. Równo miesiąc po oficjalnej premierze albumu, dokładnie 25 czerwca, ekspresyjna formacja CocoRosie zagra we wrocławskim klubie Eter na scenie City Sounds.

Niekwestionowane gwiazdy, uznawane za nowe objawienie freak folku i sceny New Weird America, wracają do Polski ze swoim nowym albumem. Organizatorem ich wrocławskiego koncertu jest agencja Lion Stage Management.

CITY SOUNDS: COCOROSIE
25/06/13 g.20:00, klub Eter, ul. Kazimierza Wielkiego 19, Wrocław

Bilety:
80 zł – do 30 kwietnia 2013
95 zł – przedsprzedaż
110 zł – w dniu koncertu
Bilety dostępne w bileteriach Empik, sklepach sieci Media Markt i Saturn oraz online w sieciach: Biletin.pl oraz TicketPro.

Więcej informacji o City Sounds:
www.citysounds.pl
facebook.com/citysoundspl