1226359-Allen-Stone-617x409
Allen Stone to urodzony w Chewalah w stanie Waszyngton piosenkarz i gitarzysta soul i r’n’b. Swoją karierę muzyczną Allen zaczął w kościele swojego ojca, gdzie śpiewał i grał na gitarze podczas nabożeństw.

Muzykę soul odkrył w wieku nastoletnim, wtedy też zaczął zbierać płyty winylowe z lat 1960-1970. W wieku 15 lat usłyszał album “Innervisions” Steviego Wondera i to właśnie ta płyta oraz sukces muzyczny szkolnej przyjaciółki Stacie Orrico sprawił, że zaczął na poważnie myśleć o karierze muzyka.

Jak pisze na swojej stronie internetowej, główną isnpiracją dla jego muzyki są między innymi The Meters, Aretha Franklin, Gladys Knight oraz Jamie Lidell i James Morrison. Krytycy ze względu na społecznie zaangażowane teksty porównują go do Steviego Wondera, Marvina Gaye czy Donna Hathaway.

Na dzień dzisiejszy Allen wydał dwie płyty. Pierwsza zatytułowana “Last to Speak” została wydana w 2010 roku, ostatnia zatytułowana po prostu “Allen Stone” pojawiła się w 2011 roku. Po wydaniu debiutanckiej płyty zaczął trasę po kraju i sprzedawał swoją muzykę w internecie. Dopiero druga płyta otworzyła mu drzwi do kariery. Podczas nagrywania “Allen Stone” pomagali mu Deron Johson oraz Andy Grammer.

Poniżej znajdziecie trzy utwory Allena, miłego słuchania.