olga_szomańska_białe

Już jutro kolejny koncert z cyklu Kobieta Jest Muzyką. Na scenie Absurd228 wystąpi OLGA SZOMAŃSKA. Start koncertu o godz. 19:00, wstęp 20/30 zł.

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU

Koncert „NÓWKA” Olgi Szomańskiej to przede wszystkim 13 premierowych utworów napisanych wspólnie z kompozytorem Marcinem Partyką. To nieznane dotychczas nowe oblicze muzyczne wokalistki, znanej szerokiej publiczności z przeboju „Niech mówią, że to nie jest miłość”. „NÓWKA” to piosenki o kobietach i dla kobiet utrzymane w przyjemnym klimacie muzycznym chill out/soul-pop. Zawiera piosenki o kobiecych snach, pragnieniach i o sercu pełnym miłości – tej romantycznej i tej niespełnionej.

„Niech ten koncert będzie pamiętnikiem dla kobiet i drogowskazem dla mężczyzn.” Olga Szomańska

Aktorka, wokalistka, laureatka SuperJedynki Festiwalu w Opolu, Grand Prix Festiwalu Jedynki Sopot oraz Festiwalu Top Trendy za piosenkę „Niech mówią, że to nie jest miłość” (z oratorium „Tu es Petrus” Piotra Rubika). Absolwentka Państwowego Liceum Muzycznego we Wrocławiu. W roku 2006 zdała eksternistyczny egzamin aktorski w Związku Artystów Scen Polskich w Warszawie. Ma na swoim koncie liczne role w spektaklach dramatycznych i musicalach, m.in. w „Miss Saigon”, „Grease” (Teatr Roma), „Kwiatach we włosach”, „Missa Gospel’s” oraz spektaklach Teatru Rampa, z którym związana jest od 2003 r. („Sztukmistrz z Lublina”, „Złota Kaczka”, „Pinokio”, „Pińska Szlachta”). Jest wokalistką w zespole hip-hopowym Full Power Spirit. Współpraca z Piotrem Rubikiem oraz Zbigniewem Książkiem zaowocowała nagraniem płyt z oratorium „Tu es Petrus” oraz „Siedem Pieśni Marii”, które zdobyły status kolejno: podwójnej diamentowej oraz podwójnej platynowej płyty. Zagrała także Królową Piratów w widowisku familijnym „Scooby Doo i Widmo Piratów” oraz Martę w musicalu „Nie ma Solidarności bez miłości”.

Obecnie występuje w widowisku muzycznym „Krzyżacy rock+opera” w roli Danuśki Jurandówny. W 2011 r. wydała swoją pierwszą solową płytę „Nówka”.