Print

Od dzisiaj wszyscy użytkownicy serwisu Deezer, mają niepowtarzalną szansę, przedpremierowo posłuchać najnowszej płyty legendarnego wokalisty Matta Duska, „My Funny Valentine: The Chet Baker Songbook”. Wokalista znany ze zjawiskowej barwy głosu, wraca w dobrym stylu z adaptacją jazzowych standardów Cheta Bakera!

Deezer, wiodący serwis streamingu muzycznego, i tym razem nie zapomniał o miłośnikach doskonałych brzmień. Od dzisiaj fani kanadyjskiego wokalisty, znanego z utworu „Back in Town” – Matta Duska – mają możliwość przedpremierowo posłuchać, kawałków z jego najnowszej płyty zatytułowanej: „My Funny Valentine: The Chet Baker Songbook”. Nowy album to autorskie, jazzowe interpretacje kultowych utworów Cheta Bakera.

Matt Dusk nie ukrywa swojej fascynacji legendarnym artystą, którego piosenki interpretuje: „Mamy tutaj faceta, który za dużo pił, brał za dużo narkotyków, a mimo to brzmiał niesamowicie, bardzo swobodnie. Występując, sprawiał wrażenie, jakby mu na tym nie zależało, i to właśnie jego nonszalancja tak naprawdę sprawiła, że stał się wielki. Będąc artystą, zawsze zastanawiasz się nad tym co zrobić, ale Chet wychodził z założenia – będę robić to, co robię. Musiałem mieć podobne podejście” – wyznaje.

Dusk spędził całe życie przygotowując się do albumu „My Funny Valentine: The Chet Baker Songbook”, większość kariery poświęcając na odświeżanie amerykańskich standardów oraz tworzenie własnych, popowych kompozycji. Jego debiutancki album „Two Shots” zdobył status złotej płyty, a singiel „All About Me” wspiął się na szczyty list przebojów.

Na płycie „My Funny Valentine: The Chet Baker Songbook” wokliście towarzyszą m.in. nagrodzony Grammy kubański trębacz i pianista jazzowy – Arturo Sandoval, zdobywcy kanadyjskiej nagrody – Juno, wokalistka Emily-Claire Barlow i trębacz Guido Basso oraz 80-osobowa orkiestra.

Jest też niespodzianka dla polskich fanów Duska. Płytę otwiera utwór „All The Way” – duet z Edytą Górniak!